امام جمعه ی خور:

مواظبت از گوش، چشم و زبان ایمان را در دل مستحکم می کند

امام جمعه خور گفت: انسانی که می خواهد ایمان در دلش مستحکم شود باید مواظب گوش، چشم و زبان و فکرش باشد تا این که چیز بد وارد قلب نشود و اثر بد نگذارد.

به گزارش سفیر خور؛ حجت الاسلام و المسلمین سید احمد مهدی نژاد شامگاه شنبه در جلسه درس اخلاق در آستان مقدس امامزاده سید داود (ع) شهرخور با اشاره به شرط های استقرار ایمان در دل انسان اظهار کرد: ایمان در دل انسان تا زمانی که دل استقرار نداشته باشد، مستقر و استوار نمی شود.

امام جمعه خور افزود: قلب دارای کانال های ورودی مانند چشم، گوش و زبان است که هر کدام به شیوه ی خود بر قلب اثر گذار هستند.

وی افزود: دل انسان استوار نخواهد شد مگر زمانی که زبان انسان صادق شود، تا زمانی که زبان درست نشود قلب درست نمی شود پس اول باید زبان اصلاح شود.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نزاد تصریح کرد: انسانی که می خواهد ایمان در دلش مستحکم شود باید مواظب گوش، چشم و زبان و فکرش باشد تا این که چیز بد وارد قلب نشود و اثر بد نگذارد.

وی خاطرنشان کرد: حضرت امام سجاد(ع) می فرمایند: «کسی مجاز نیست با هرکس که می خواهد بنشیند، هنگامی که می بینی کسی به آیات و نشانه های قرآن یاوه گویی می کنند، باید از آن ها روی گردان باشی تا زمانی که از کار خود دست بردارند.

این استاد درس اخلاق ادامه داد: کسی حق ندارد هرچه می خواهد بگوید، چون خداوند متعال در قرآن کریم فرموده اند: از چیزی که در آن علمی ندارید، پیروی نکنید.

وی افزود: امام سجاد(ع) در ادامه به سخن پیامبر اکرم(ص) استناد می کند و می فرمایند: خداوند رحمت کند کسی را هنگامی که چیزی نمی داند، سکوت می کند.

امام جمعه خور افزود: عده ای هستند که تمایل دارند به هر سوالی جواب بدهند، گاهی گفتن “نمی دانم” بهترین پاسخ است.

وی خاطرنشان کرد: کسی حق ندارد هرچه را دوست دارد، گوش دهد چون روژ قیامت، انسان مسئول چیزهایی است که با گوش شنیده و چشم دیده و با زبانش گفته است و مورد سوال قرار می گیرد.

انتهای پیام/

Go to TOP