سوال از رئیس جمهور
نماینده مردم شهرستان های نایین و خوروبیابانک:

سؤال از رییس جمهور به نظر نمی‌رسد مشکلی را حل کند

نماینده مردم نائین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی گفت: شاید برخی نمایندگان اعتقاد دارند که با سؤال از رییس جمهور، سپرده‌گذاران به حق خودشان می‌رسند و به همین دلیل بر ایده خود پافشاری می‌کنند، اما این نکته را هم باید مدنظر قرار دهیم که سؤالاتی از وزیر داریم که چند ماه است هنوز به نتیجه نرسیده است، آن وقت چگونه انتظار داریم سؤال از رییس جمهور به سادگی به نتیجه برسد؟

به گزارش سفیر خور؛ عباسعلی پوربافرانی ، در خصوص بحث طرح سؤال از رییس جمهور در مجلس شورای اسلامی درباره مشکلات سپرده‌گذاران در مؤسسات مالی، اظهار کرد: مشکلات بسیار زیادی در سطح ملی داریم که باید به این موضوعات بپردازیم. البته کسانی که در موسسات مجاز و زیر نظر بانک مرکزی سپرده‌گذاری کرده‌اند حتماً باید حقوقشان احصا شود و به حقشان برسند.

کمیته ویژه برای مشکل سپرده گذاران تشکیل شود

وی افزود: برای حل مشکلات کسانی که در این مؤسسات سرمایه‌گذاری کرده‌اند باید کمیته‌ای ویژه با حضور نمایندگان سپرده گذاران تشکیل شود تا مشکلات و مطالبات آنان را رسیدگی کند، چراکه از این راه بهتر به نتیجه می‌رسیم. هم‌اکنون در بسیاری موارد از جمله آسیب‌های اجتماعی، فساد، قاچاق و بسیاری از امور دیگر مشکلات زیادی داریم که مانند کلاف سردر گم است که رییس جمهور باید به این موارد مهم رسیدگی کند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: در خصوص مشکلات مؤسسات مالی همه چیز مشخص است و بهترین راه حل آن همان‌طور که اشاره شد تشکیل کمیته‌ای است تا مشکلات مردم را بررسی و حق آنان را اعاده کند. ممکن است با سؤال از رییس جمهور به این سادگی‌ها مشکل سپرده‌گذاران حل نشود و بهترین راه تشکیل همان کمیته ویژه است.

پوربافرانی تصریح کرد: وضعیتی که مؤسسات مالی و اعتباری پیدا کرده‌اند محصول کار یک نفر نیست، افراد مختلفی در مقاطع گوناگون مدیریت‌هایی داشته‌اند که با دادن مجوزهایی به هر کدام از این مؤسسات سبب بروز مشکلاتی شده‌اند.

وی افزود: شاید برخی نمایندگان اعتقاد دارند که با سؤال از رییس جمهور، سپرده‌گذاران به حق خودشان می‌رسند و به همین دلیل بر ایده خود پافشاری می‌کنند، اما این نکته را هم باید مدنظر قرار دهیم که سؤالاتی از وزیر داریم که چند ماه است هنوز به نتیجه نرسیده است، آن وقت چگونه انتظار داریم سؤال از رییس جمهور به سادگی به نتیجه برسد؟

نماینده مردم نائین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که پس نظر شما این است که سؤال از رییس جمهور مشکلی را حل نمی‌کند، خاطرنشان کرد: آن چیزی را که بنده می‌بینم و با توجه به اینکه ۲ سؤال از ۲ وزیر پرسیده‌ام و ۵ ماه است که حتی در صحن کمیسیون هم مطرح نشده است، سؤال از رییس جمهور هم به نظر نمی‌رسد مشکلی را حل کند.

پوربافرانی خاطرنشان کرد: بدون شک هدف نمایندگان از طرح سؤال از رییس جمهور خیر است. این نمایندگان باید راهی را پیدا کنند تا از حق مردم دفاع کنند و اگر نماینده‌ای سؤالی مطرح می‌کند باید تا آخر کار بایستد.

ایسنا

Go to TOP