امام جمعه موقت خور:

وضعیت زمان پهلوی برای نسل جوان تبیین شود

امام جمعه موقت خور گفت: باید وضعیت دوران پهلوی برای نسل جوان تبیین شود تا بدانند چه وضعی در کشور حکم فرما بوده است.

به گزارش سفیر خور؛ حجت الاسلام و  المسلمین حسین عزیز شامگاه شنبه در مراسم یادواره شهدای اداری، کارگری، اصناف و فرهنگیان شهرستان خوروبیابانک، اظهار کرد: برگزار کردن یادواره شهدا برای این است که به شهدا بگوییم ما شما را فراموش نکرده ایم.

امام جمعه موقت خور افزود: یادواره شهدا برای شناساندن اهداف و آرمان های شهدا به نسل جوان است و یادآوری برای این که خودمان را به اهداف شهدا نزدیک کنیم.

وی خاطر نشان کرد: آیا جوانان امروز ما می دانند مراکز فساد در زمان قبل از انقلاب بیش از مراکز فرهنگی بوده است و قمار خانه و میکده ها بیشتر از نانوایی یافت می شده است؟

حجت الاسلام و المسلمین عزیز خاطرنشان کرد: دشمنان قانون کاپیتالاسیون در این مملکت شیعه وضع کرده بودند به طوری که کرامت همه مردم کشور عزیزمان لگدمال می شد، باید این مطالب باید برای جوانان ما تبیین شود تا بدانند چه وضعی در کشور حکم فرما بوده است.

وی افزود: ملت ایران قبل از انقلاب در ظلم و ستم و تاریکی زندگی می کردند و حضرت امام خمینی(ره) بود که با حرکت خود، نور انقلاب را برای مردم به ارمغان آورد.

امام جمعه موقت خور، با اشاره به ویژگی های شاخص شهدا، گفت: عبادت خالصانه یکی از ویژگی های بارز رزمندگان دفاع مقدس و شهدا بود، آن ها در اوج سختی، در شرایط جنگ به دنبال ارتباط با خدا و توجه به عبودیت و بندگی بودند.

وی افزود: اگر بخواهیم راه شهدا را ادامه بدهیم باید روح معنویت را در جامعه پر رنگ کنیم و به مسأله های دینی و اعتقادی اهمیت بیشتری دهیم.

حجت الاسلام و المسلمین عزیز، رضایتمندی را یکی دیگر از شاخصه های شهدا برشمرد و افزود: پدران و مادران شهدا، فرزندان خود را به نحوی تربیت کرده بودند که در بدترین شرایط و سختی ها، تنها رضایت خداوند متعال را در نظر می گرفتند.

وی با بیان این که انقلاب اسلامی دستاورد و حاصل خون شهدا است، تصریح کرد: حفظ دستاورد های انقلاب اسلامی مهمتر از خود آن است و وظیفه نسل حاضر نگهداری از دستاورد های انقلاب است.

امام جمعه موقت خور، تغییر ارزش ها را آفت انقلاب عنوان کرد و افزوود: اگر رفاه طلبی جای ساده زیستی و تفرقه جای وحدت را بگیرد این انقلاب از مسیر خود خارج خواهد شد.

وی با بیان این که از ابتدای انقلاب، همه آخاد جامعه با حفظ وحدت و دوری از تفرقه برای تحقق آرمان های انقلاب تلاش کرده اند، گفت: امروز هم مانند گذشته مردم و مسئولان در کنار هم زیر پرچم نظام جمهوری اسلامی با وحدت خود این انقلاب و اسلام را حفظ خواهند کزد.

انتهای پیام/

Go to TOP