مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان:

فضای مجازی بهترین زمینه برای دعوت به نماز است

مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان گفت: استفاده صحیح از تکنولوژی می تواند کمک خوبی برای پیشرفت در هر زمینه ای باشد و فضای مجازی بهترین زمینه برای دعوت به نماز است.

به گزارش سفیر خور؛حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم رنجبر در اجلاس استانی نماز در شهرستان خوروبیابانک با اشاره به تاثیرات فضای مجازی بر روح، فکر و اعتقادات مردم اظهار کرد: امروز فضای مجازی با فراگیرشدن و استفاده همگانی از آن فرصتی برای ترویج نماز است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان با بیان این که کسی با استفاده از فضای مجازی مخالف نیست، افزود: استفاده صحیح از تکنولوژی می تواند کمک خوبی برای پیشرفت در هر زمینه ای باشد.

وی تصریح کرد: کسانی که در این فضا وارد می شوند اگر جنبه دینی و مذهبی را در نظر بگیرند و با خلاقیت مطالب مذهبی را مطرح کنند، می توانیم بهترین بهره برداری از این فضا را انجام دهیم.

حجت الاسلام و المسلمین رنجبر خاطرنشان کرد: رهبر فرزانه انقلاب در پیام خود به بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز در بندرعباس مسئولان مومن و متدین نظام را ملزم کردند که تمام امکانات خود را برای دعوت به نماز به کار گیرند.

وی افزود: روحانیون، مسئولان، متخصصان و تمام کسانی که دارای نفوذ هستند در همه جا مخاطبان و دائره‌ی نفوذ خود را به این سو بکشانند نسبت به نماز کار انجام دهند و از آنان دعوت‌کننده به خدا و نماز بسازند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان با اشاره به نقش نماز در کاهش آسیب های اجتماعی، گفت: اگر نماز حقیقی در جامعه اقامه شود هیچ مشکل اجتماعی و فرهنگی به وجود نخواهد آمد

وی افزود: مدیران فضاهای مجازی در حیطه فعالیت خود محتوا دینی را به خوبی توزیع کنند تا جلو شبهه افکنی دشمنان گرفته شود.

حجت الاسلام و المسلمین رنجبر با اشاره به فعالیت های ستاد اقامه نماز گفت: این ستاد در بخش های فرهنگی، آموزشی و نظارت و برنامه ریزی مشغول فعالیت است.

وی برگزاری نشست های خانواده در مدارس، برگزاری نشست های دانشجویی، برگزاری ٢۴ کرسی آزاد اندیشی، برگزاری دوره های مختلف بزای پرستاران برای آموزش بیماران در امر اقامه نماز و آموزش مربیان مهد کودک برای آموزش نماز به نونهالان را از جمله برنامه های ستاد اقامه نماز در ۹ ماهه اول سال عنوان کرد و افزود: برای دعوت به نماز از تمام کسانی که فکر کردیم در جامعه تاثیزگزار هستند استفاده کرده ایم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان نماز با کهن ترین واسطه عبادت خدا معرفی کرد و افزود: اکنون آسیب های اجتماعی به مرز خطر رسیده و جامعه را تهدید می کند و فقط نماز می تواند جلو آن را بگیرد.

وی افزود: در جامعه امروز که با فضای مجازی درگیر هسیتم، باید آن را کنترل کنیم، هدف دشمن اشاعه فحشا در جامعه است و اگر بخواهیم در برابر این توطئه دشمن بایستیم، باید به نماز تکیه کنیم.

علی استوار فرماندار خوروبیابانک در این اجلاس گفت: همه ما اعم از فرهنگیان و روحانیون و افراد صاحب فکر باید در مدیریت فضای مجازی بکوشیم.

وی افزود: همه باید با فکر و اندیشه خود برای جلوگیری از تخریب های فضای مجازی گام برداریم، فضای مجازی بهترین فرصت است برای ترویج فرهنگ دینی که به وسیله آن می توانیم فریضه هایی مانند نماز و امربه معروف و تولی و تبری را به نسل جوان آموزش دهیم.

فرماندار خوروبیابانک تصریح کرد: تولید و نشر مباحث اخلاقی، احادیث پیامبراکرم(ص) و ئمه اطهار(علیهم السلام) و ترویج نماز باذایجاد تقویت کالبد روح وـــــجسم در برابر دشمن مستحکم خواهد شد.

پایان این مراسم از فعالان عرصه نماز و فضای مجازی تجلیل شد.

انتهای پیام/

 

Go to TOP