استاد حوزه و دانشگاه گفت:

مهمان راهنمای بهشت است

استاد درس اخلاق گفت: روز قیامت مومن با چهره ای درخشان و نورانی از قبر بیرون می آید، خداوند متعال او را معرفی می کند که این مومنی است که مهان را دوست داشته و به او احترام گذاشته و جایی جز بهشت برای او وجود ندارد.

به گزارش سفیر خور؛ حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مهدی نژاد در جلسه درس اخلاق شنبه شب ها در جوار بارگاه امامزاده سید داود (ع) شهر خور گفت: پیامبر اکرم در معراج خود به درب های بهشت رسید که روی هر درب جمله هایی نوشته شده بود.

امام جمعه خور افزود: روی درب چهارم بهشت به چند اصل اشاره شده بود که یکی از آن ها در مورد احترام به مهمان است، هر کس به خدا و روز قیامت ایمان دارد به مهمان خود احترام بگذارد.

وی افزود: چند جا است که باید انسان حیا و خجالت را کنار بگذارد، یکی از آن ها هنگامی است که مهمان داریم، باید در هر رتبه و مقام که هستیم به مهمان خود خدمت کنیم و احترام او را نگه داریم.

استاد درس اخلاق خاطرنشان کرد: دیگر اصولی که بر روی درب چهارم بهشت حک شده است در مورد احترام به پدر و مادر است، چه آن ها در حیات باشند و چه از دنیا رفته باشند.

وی افزود: دیگر توصیه ای که بر درب چهارم بهشت حک شده این است که کسی که به خدا و روز قیامت ایمان دارد باید حرف خوب و خیر بزند و حرف بد و ناسزا نزند و اگر نمی تواند سکوت کند.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد افزود: روز قیامت که می شود مومن با چهره ای درخشان و نورانی از قبر بیرون می آید که اهل محشر فکر می کنند او پیامبر مرسل است، خداوند متعال او را معرفی می کند که این مومنی است که مهان را دوست داشته و به او احترام گذاشته و جایی جز بهشت برای او وجود ندارد.

وی با اشاره به این که مهمان راهنمای بهشت است گفت: روزی امام علی (علیه السلام) را دیدند که گریه می کند، از او علت را سوال کردند، ایشان جواب داند از اول هفته تا الان مهمان به خانه من نیامده و می ترسم که شب جان دهم اما در این هفته مهمان نداشته باشم.

امام جمعه خور خاطرنشان کرد: یکی از وصیت های امیرالمومنین علی(ع) به امام حسن(ع) اقامه نماز در اول وقت و احترام به مهمان است.

وی خاطنشان کرد: معراج روحانی و جسمانی پیامبر از جمله چیزهایی است که اگر کسی منکر آن شود وارد بهشت نمی شود.

انتهای پیام/

Go to TOP