کارشناس مسائل سیاسی:

حماسه ۹ دی انقلاب سوم بود

کارشناس مسائل سیاسی حماسه ۹ دی را انقلاب سوم جمهورری اسلامی دانست و افزود: مردم در حماسه ۹ دی بصیرت همراه با وقت شناسی داشتند و بصیرتشان حاصل ایمان و اعتقاد به مکتب اسلام بود.

به گزارش سفیر خور؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدجواد علوی در مراسم گرامیداشت حماسه ٩ دی با واکاوی حوادث بعد از انتخابات سال ٨٨ گفت: روز  ٢۵ خرداد به دعوت سران فتنه جمع زیادی به خیابان آمدند، آن ها فریب خورده ها بودند که در بین این ها از خانواده شهدایی مثل همسر شهید همت تا ضد انقلاب هایی تابلو دار شرکت می کند.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: اگر افراد بصیرت نداشته باشند تبدیل به فریب خوردگان  می شوند و در کنار ضد انقلاب قرار می گیرند.

وی افزود: اعلام پیروزی توسط موسوی در انتخابات از قبل طراحی شده بود و فتنه را علنی کرد.

علوی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب پس از اعتراض ها اعلام کردند که اگر اعتراضی به نتیجه انتخابات دارید راهکار قانونی داریم، اما آن ها زیر بار راهکار های قانونی نرفتند و دو روز پس از سخنرانی ولی امر مسلمین به خیابان آمده و شعار هایی می دهند که رنگ و بوی ضد انقلابی دارد.

وی با بیان این که انتخابات بهانه ای برای نشانه گیری اصل نظام بود، گفت: آن ها نظام اسلامی و ولایت فقیه را نمی خواستند تا اینکه روز عاشورای حسینی پرچم عزاداری سالار شهیدان را به آتش کشیدند و به عزاداران حمله کردند.

کارشناس مسائل سیاسی حماسه ٩ دی را معجزه امام حسین (ع) دانست و افزود: شور حسینی بود که ملت را به میدان کشید و فتنه گران را سر جای خود نشاند.

وی با اشاره به حرکات کنونی طرفداران فتنه گران گفت: عده ای برای رفع حصر فتنه گران تلاش می کنند و با وقاحت درخواست رفع حصر فتنه گران دارند.

حجت الاسلام والمسلمین علوی حماسه ٩ دی را انقلاب سوم نامید و گفت: انقلاب اول، بهمن ۵٧ بود که روند تکاملی خود را با عبور از امواج و طوفان های سهمگین گذراند و در بهمن ۵٧ رژیم با سابقه ٢۵٠٠ ساله را سرنگون کرد و با سه اصل رهبری، مردم و مکتب تشیع به ثمر نشاند.

وی با بیان این که انقلاب برای تحقق چهار اصل استقلال، آزادی، جمهوریت و اسلامیت به وجود آمده است گفت: استقلال این است که کشوری حق تصمیم گیری برای کشور ما را ندارد، وجود آزادی در کنار استقلال ضروری است.

کارشناس مسائل سیاسی انتخاب همه ارکان نظام توسط رٵی مردم را نشانه جمهوریت کشورمان عنوان کرد و افزود: اسلامی بودن جمهوریت یکی دیگر از ارکان انقلاب ماست که همه قوانین با قانون اسلام مطابقت داشته باشد.

وی تصریح کرد: سال ٨٨ جبهه استکبار متحد شد که همه توان خود را برای براندازی نظام اسلامی به کار گیرد و  و هر چهار اصل را هدف قرار داد.

حجت الاسلام والمسلمین علوی افزود: مردم بصیرت داشتند و وقت شناسی کردند، هم هوشیاری به خرج دادند و بصیرتشان حاصل ایمان و اعتقاد به مکتب اسلام با تدابیر مقام معظم رهبری بود.

وی افزود: فتنه ٨٨ دعوای انتخاباتی نبود، انتخابات بهانه ای بود برای براندازی نظام، حماسه ٩ دی هم رنگ انتخابات نداشت و مردمی که به خیابان آمدند به طرفداری از احمدی نژاد نیامدند.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: مردم آمدند که بگویند به منازعات پایان دهید و به تداوم نظام اسلامی بیاندیشید و خلاف خواسته دشمن تحقق یافت.

وی با اشاره به آسیب های فتنه ٨٨ به نظام اسلامی گفت: در فتنه ٨٨ پرستیژ بین المللی ما از بین رفت و دشمن جسارت پیدا کرد تا در امور کشور دخالت کند اما مردم گفتمان انقلاب اسلامی را در همه جا افزایش دادند و ثابت کردند که مردم از نظام اسلامی جدا نیستند.

حجت الاسلام والمسلمین علوی افزود: در فتنه ٨٨ مدعیان دروغین انقلاب در پشت چهره تزویر و ریا پنهان بودند که حماسه ٩ دی پرده تزویر را از چهره آن ها کنار زد تا مردم انقلابیون خسته و واداده را بشناسند.

وی با اشاره به این که ما در حماسه ٩ دی توانستیم فتنه را زمین گیر کنیم اما تفکر فتنه گران از بین نرفته است، گفت: تفاله های تفکر سرمایه داری که فتنه را به وجود آورند، تلاش دارند در برابر تنها نسخه شفا بخش اقتصادی ایستادگی کنند و با فقر، مردم را در مقابل نظام قرار دهند.

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: امروز فتنه ٩۶ تا ٩٨ پیشبینی شده است، دست هایی در کار است که نگذارند اقتصاد کشور رشد کند تا مردم ناراضی شوند و بگویند در مسایل دیگر هم مثل برجام مذاکره کنیم.

وی افزود: کارخانه های را به بهانه این که دستگاه های آن فرسوده است تعطیل می کنند تا بتوانند خودشان کالای خارجی وارد کنند.

حجت الاسلام و المسلمین علوی افزود: مردم باید مطالبه گری کنند و اگر چند بار وعده هایی به آن ها داده شد و انجام نشد پای صندوق های رای تکلیف خود را مشخص کنند.

انتهای پیام/

Go to TOP