امام جمعه ی خور:

۹ دی نماد بصیرت و دشمن شناسی است

امام جمعه خورحماسه ۹ دی را نماد دشمن شناسی و بصیرت در طول تاریخ انقلاب اسلامی دانست.

به گزارش سفیر خور؛ حجت الاسلام و المسلمین سیداحمد مهدی نژاد در خطبه های نماز جمعه خور نهم دی را نمادی از بصیرت و دشمن شناسی مردم همراه با حضور مجاهدانه در عرصه ها در طول تاریخ است.

امام جمعه خور با بیان این که فتنه ٨٨ نور امیدواری را در دل دشمن روشن کرد افزود: دشمنی که متوسل به روزنه ای برای ضربه زدن به ملت ایران بود، در ١٠ روز اول آغاز فتنه، شش قطعنامه علیه ملت ایران را در کنگره آمریکا به تصویب رساند تا دشمنی خود را اثبات کند.

وی تصریح کرد: کشورهایی که قبل از فتنه بر ضرورت رابطه با ایران تاکید می کردند، بعد از فتنه دست به دخالت در امور داخلی ایران زدند.

حجت الاسلام  و والمسلمین مهدی نژاد خاطرنشان کرد: لحن غربی ها در آغاز فتنه عوض شد، موضع و نگرش آن ها در فتنه به قدری تغییر کرد که پس از آن فرمانده وقت نیروهای آمریکایی در منطقه از احتمال حمله به تاسیسات هسته ای ایران خبر داد.

امام جمعه خور با اشاره به گذشت هشت سال از حماسه ۹ دی و حصر فتنه گران گفت: یکی از چیزهایی که از سران فتنه انتظار می رفت اظهار پشیمانی و عذرخواهی از ملت شریف ایران بود که تا کنون رخ نداده است.

وی افزود: عده ای در کشور با این همه مشکلات موجود کاری جز پیگیری رفع حصر ندارند و باید توجه داشت که آن ها خودشان فتنه اند.

خطیب جمعه خور با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب گفت: امروز هزاران توپخانه دروغ پردازی به سمت ملت در حال شلیک هستند تا مردم را نا امید کنند و عده ای هم در کشور کار آن ها را انجام می دهند.

وی افزود: برخی افراد از آزادی که جمهوری اسلامی به ارمغان آورده، سوء استفاده می کنند و ارکان نظام را متهم می کنند،دشمن اصلی ما امریکا است که از داعش و دیکتاتورهای منطقه در فلسطین و یمن و لبنان دفاع می کنند و نباید بازیچه سیاست های آن ها شد.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد خاطرنشان کرد: مدیران جمهوری اسلامی ایران از اول تا امروز خدمات خوبی انجام داده اند، در تمام قوا نیروهای خوب و بد وجود دارد و نباید همه را با یک چوب راند.

وی با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب از نمازجمعه گفت: حضرت امام خامنه ای نماز جمعه را قرارگاه ایمان، تقوا، بصیرت و اخلاق دانستند و مسایل روز باید در نماز جمعه باید تذکر داده شود.

امام جمعه خور با اشاره به مشکل کمبود آب در تابستان گفت: مسئولان از اکنون فکری به حال تأمین آب در تابستان بردارند و با جدیّت پیگر حل مشکل آب شوند.

انتهای پیام/

Go to TOP