امام جمعه ی خور:

در عمل مسئولان اثری از گام برداشتن برای تحقق اقتصاد مقاومتی دیده نمی شود

امام جمعه خور گفت: اقتصاد مقاومتی تنها موضوعی است که رهبر معظم انقلاب برای رفع مشکل اقتصادی بر آن تاکید دارند اما در عمل مسئولان اثری از گام برداشتن برای اقتصاد درون زا دیده نمی شود.

به گزارش سفیر خور حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مهدی نژاد در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر خور با تاکید بر لزوم حفظ نظام اسلامی، گفت: حفظ نظام اسلامی از اوجب واجبات است و هرکس بر خلاف آن قدم بردارد خیانت کرده است.

امام جمعه خور با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی، افزود: اقتصاد مقاومتی، تنها موضوعی است که رهبر معظم انقلاب برای رفع مشکل اقتصادی بر آن تاکید دارند اما در عمل مسئولان اثری از گام برداشتن برای اقتصاد درون زا دیده نمی شود.

وی تصریح کرد: واردات کالاهایی که در داخل تولید می شود و امکان ساخت آن در کشور وجود دارد، خیانت به کشور و باعث تعطیلی کارخانه ها و بیکاری هزاران کارگر شده است.

حجت الاسلام  والمسلمین مهدی نژاد با انتقاد از به کار گیری افراد بازنشسته در مشاغل دولتی گفت: چرا در کشور کسانی که بازنشسته شدند دوباره دعوت به کار می شوند در حالی که جوانان ما باید در صف اشتغال بمانند.

وی با اشاره به این که تعداد زیادی از جوانان کشور متقاضی اشتغال هستند، گفت: هزاران نفر در کشور بیکار هستند ولی دولت برای بازنشسته ها اشتغال زایی می کند.

خطیب جمعه خور خاطر نشان کرد: اگر این قانون اصلاح نشده است نمایندگان مجلس آن را اصلاح کنند و اگر اصلاح شده است چرا دولت به آن عمل نمی کند؟

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد با اشاره به وقوع زمین لرزه های اخیر در شهر های مختلف، گفت: وقتی اعتقاد داریم، حتی یک برگ از درخت بدون اذن خذا نمی افتد، باید بدانیم وقوع زلزله ها بی حساب و کتاب و بدون علت نیست.

وی با اشاره به اهمیت رعایت حجاب در جامعه اسلامی، گفت: یکی از ضروریات حفظ اسلام، «حجاب» است، در حالی که بدحجابی و بی حجابی در برخی شهرهای بزرگ بسیار به چشم می خورد.

امام جمعه خور تصریح کرد: این که عده ای به بهانه رونق گردشگری خواستار عدم نظارت بر نحوه حضور گردشگران در انزار عمومی هستند قابل قبول نیست، حضور گردشگران بدون رعایت شئونات اسلامی در منطقه ای که مردم آن هنور پایبند به عقاید اسلامی خود هستند، موجبات وقوع بلایای طبیعی را فراهم می کند.

انتهای پیام/

 

Go to TOP