مشاور وزیر نفت:

خوروبیابانک تا پایان سال ۹۶ از نعمت گاز شهری بهره مند می شود

مشاور وزیر نفت و مسئول پیگیری‌های بیع متقابل گفت: برای پروژه گاز رسانی خوروبیابانک ایستگاه مادر در شهر نایین و ایستگاه های دختر در شهر ها و روستاهای مسیر در حال آماده سازی است و به یاری خداوند متعال قبل از پایان سال ۹۶ شاهد روشن شدن گاز در شهر خور خواهیم بود.

به گزارش سفیر خور، شامگاه چمعه، محمود آستانه در جمع مردم خوروبیابانک در جوار امامزاد سید داود (ع) گفت: در چهار سال گذشته قریب به ٩ هزار روستا و بیش از دو میلیون خانوار را به شبکه سراسری گاز وصل کرده ایم بدون آن که از دولت بودجه و پول نقد بگیریم.

مشاور وزیر نفت افزود: اساس کار بر مبنای طرحی بود که در مجلس قبل به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و به عنوان «ماده ١٢ قانون رقابت پذیری و رفع موانع تولید» این امکان را برای وزارت نفت فراهم کرد که در قالب طرح های بیع متقابل، به تمام شهرها و روستاهای باقیمانده ایران گازرسانی شود و از هزینه آزاد سازی سوخت مایع و صادرات آن هزینه انجام طرح ها تأمین شود.

وی با بیان این که در چند نقطه از کشور برای گاز رسانی عقب ماندگی داریم گفت: برخی مناطق استان ها مانند سیستان و بلوچستان، کرمان، اصفهان، خراسان جنوبی، آذربایجان غربی و استان فارس، درصد عقب ماندگی بیشتر نسبت به جاهای دیگر کشور داریم که تا سال ۹۸ و ۹۹ به تدریج این مناطق در حوزه کاری وزارت نفت گاررسانی خواهد شد.

مسئول پیگیری‌های بیع متقابل وزارت نفت با اشاره به پروژه گازرسانی به شهرستان خوروبیابانک، گفت: برای پروژه گاز رسانی خوروبیابانک ایستگاه مادر در شهر نایین و ایستگاه های دختر در شهر ها و روستاهای مسیر در حال آماده سازی است و به یاری خداوند متعال قبل از پایان سال ۹۶ شاهد روشن شدن گاز در شهر خور خواهیم بود.

وی با بیان این که برای هر خانواری که در این جا گاز رسانی انجام شود، بالغ بر چهار میلیون تومان هزینه می شود تا گاز به پشت درب خانه برسد خاطرنشان کرد : رقمی بالغ بر ۲۸ میلیارد تومان برای اجرای این طرح اختصاص داده شده است.

آستانه افزود: تامین انرژی مورد نیاز مردم وظیفه وزارت نفت است، باید سیاست گذاری شود که در مناطقی که برق رسانی شده ولی گاز رسانی میسر نیست، سرمایش و گرمایش مردم از همان انرژی برق صورت گیرد.

وی با اشاره به بازدید از کارخانه پتاس خوروبیابانک گفت: اگر مصرف گاز این کارخانه به حدی باشد که توجیه فنی و اقتصادی داشته باشد، خوروبیابانک به خط لوله سراسری گاز متصل خواهد شد.

مشاور وزیر نفت خاطر نشان کرد: برای تامین گاز صنایع و واحد های تولیدی که گاز مایع مصرف می کنند با مصوبه شورای اقتصاد به ازای هر واحد تا سقف ٢۴٠ میلیون تومان هزینه می شود و مبنای ان این است که مصرف گاز سه سال اخیر گاز مایع این واحدها به حدی باشد که بتواند در این طرح قرار گیرد.

مشاور وزیر نفت در سفر دو روزه به شهرستان خوروبیابانک از طرح های گاز رسانی به شهرسنان بازدید خواهد کرد.

انتهای پیام/

  1. سلام
    چرامسولین این همه بی فکرهستندقول دادن هنوزگازخوروصل نشده توراخدایک فکری بکنید.

  2. سلام
    چه دولت خوبی داریم مشاور وزیر نفتش خودش راه میوفته میره خور و میگه تا آخر سال گازمون وصل میشه
    خوبه قدری انصاف داشته باشیم عباسعلی پوربافرانی خودشا وقف این مردم کرده از همون ابتدای کارش کمر همتا بست تا یک فکری به حال گاز خور بذاره ما خوریا که رای بش ندادیم لااقل قدردان زحمتش باشیم شما خبرتونا طوری نوشتید که انگار این بابا اصلا نبوده ببینید کدوم نماینده به خور این قدر اهمیت داده که ایشون اهمیت میده… خلایق هر چه لایق

Go to TOP