امام جمعه موقت خور:

راه علاج مشکلات کشور های اسلامی وحد است

امام جمعه موقت خور گفت: همان طور که جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه، مشکلات را پشت سر گذاشته است و در داخل با وحدت بر مشکلات فایق شدهداست دیگر کشورهای اسلامی هم باید در سایه وحدت توطیه دشمنان راذنقش بر اب کنند

به گزارش سفیر خورح حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا عزیز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر خور با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با سران قوا در روز میلاد پیامبر اکرم (ص) و حضرت امام صادف(ع)، گفت: آمریکا و استکبار هر روز با توطئه ای جدید به دنبال مشغول کردن کشور های اسلامی به مسائل حاشیه ای و به پا کردن آتش جنگ بین مسلمان ها هستند.

امام جمعه موقت خور هدف اصلی دشمن از این تفرقه افکنی ها را ایجاد سایه امنیت برای اسراییل عنوان کرد و افزود: به وجود آوردن داعش برای همین هدف بود و حال که داعش نابود شده است، برای سرپوش گذاشتن به این خفت، پایتخت اسراییل را به قدس تغییر دادند تا با این خیال قصد اهداف خود را به پیش ببرند.

وی تصری کرد: واکنش شخصیت های بزرگ جهان اسلام و خشم میلیارد ها مسلمان نسبت به این اقدام ترامپ این نتیجه را در بر خواهد داشت که آن ها نخواهند توانست بیت المقدس را پایتختت اسرائیل قرار دهند.

حجت الاسلام و المسلمین عزیز خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در فرمایشات خود تأکید کردند که ما انگیزه ای برای مقابله و ستیزه با حاکمان کشورهای عربی نداریم و دشمنان این آرزو را مانند دیگر آرزوهای خود به گور خواهند برد.

وی راه علاج درد های کشور ها اسلامی را وحدت عنوان کرد و افزود: همان طور که جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه، مشکلات را پشت سر گذاشته است و در داخل با وحدت بر مشکلات فایق شدهداست دیگر کشورهای اسلامی هم باید در سایه وحدت توطیه دشمنان راذنقش بر اب کنند.

امام جمعه موقت خور با اشاره به شرایط صلح امام حسن(ع) با معاویه گفت: دشنام دندادن به حضرت علی(ع) و محترم شدن حقوق شیعیان و تعیین نکردن جانشین توسط معاویه از شرایط امام حسن(ع) برای صلح بود.

وی افزود: صلح امام حسن(ع)  به خاطر طمع اطرافیان و کمی یاران بود و صلح امام حسن(ع) و قیام امام حسین(ع) هر دو حرکتی خدایی با توجه به شرایط موجود بوده است.

خطیب موقت جمعه خور ضمن گرامیداشت فرا رسیدن سالروز ورود حضرت معصومه به شهر قم، گفت: حرم حضرت معصومه(س)، خرم اهل بیت(علیهم السلام) است و سلام دادن به ایشان، سلام دادن به چهارده معصوم(علیهم السلام) است.

مردم خوروبیابانک پس از نماز جمعه در اعتراض به اعلام بیت المقدس به عنوان پایتختی اسرائیل غاضب شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند و این اقدام را محکوم کردند.

انتهای پیام/

 

Go to TOP