حوزه‌های علمیه در مناطق محروم سرمایه‌گذاری بیشتری داشته باشند

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان بر توجه ویژه به مناطق محروم تأکید کرد و گفت: در مناطق محرومی مانند خور و بیابانک و سمیرم لازم است حوزه‌های علمیه سرمایه‌گذاری بیشتری داشته باشند.

به گزارش سفیر خور به نقل از پایگاه خبری دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار با حجت الاسلام محمودرضا جمشیدی مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور بر لزوم توجه به تربیت خواهران مبلغ تأکید کرد و اظهار داشت: تربیت بانوان فرهیخته بسیاری از مشکلات جامعه را کاهش می‌دهد.

وی ضمن توجه به نقش بانوان در خانواده افزود: با توجه به نقش بانوان در خانواده هرچه در این زمینه هزینه کنیم در اصل سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان برتوجه ویژه به مناطق محروم تأکید و تصریح کرد: در مناطق محرومی مانند خور و بیابانک و سمیرم لازم است حوزه‌های علمیه سرمایه‌گذاری بیشتری داشته باشند، چرا که برای بسیاری از مردم این مناطق رفتن به دانشگاه میسر نیست.

وی با بیان اینکه یکی از موضوعات مهمی که به ائمه جمعه شهرستان‌ها بسیار تأکید کردم حمایت و توسعه حوزه‌های علمیه خواهران است، گفت: محتوای آموزشی حوزه‌های علمیه خواهران باید متناسب با نیاز آن‌ها و مسائل کنونی جامعه باشد، تا آموزش و تربیت آن‌ها در جامعه مثمر ثمر واقع شود.

پیگیری و مدیریت از اصول کار حوزه‌های علمیه است

در ادامه این دیدار حجت‌الاسلام محمود رضا جمشیدی، مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور از تلاش‌ها و زحمات نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تقدیر کرد و اظهار داشت: تدبیر، برنامه‌ریزی، اجرا، پیگیری و مدیریت از اصول کار در حوزه‌های علمیه است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

وی با بیان اینکه مسائل فرهنگی و اجتماعی از اولویت‌های حوزه‌های علمیه خواهران است، افزود: حوزه‌های علمیه خواهران در زمینه حجاب و عفاف، اسراف و تبذیر،‌ خانواده، سبک زندگی اسلامی، بیکاری و آسیب‌های اجتماعی فعالیت‌های بسیار خوبی داشته‌ است.

انتهای پیام/

Go to TOP