امام جمعه موقت خور:

پیروزی های مقاومت قابل مصادره شدن نیست

امام جمعه موقت خور گفت: پیروزی مقاومت در لبنان، سوریه و عراق نوید دهنده پیروزی های آینده است و نباید اجازه دهیم دیگر کشور ها این پیروزی ها را به نام خود مصادره کنند.

به گزارش سفیر خور حجت الاسلام و المسلمین سید علی آل داود، در خطبه های نماز جمعه امروز خور، پیروزی مقاومت در لبنان، سوریه و عراق را نوید دهنده پیروزی های آینده دانست و افزود: باید هوشیار باشیم که دیگر کشور ها نخواهند این پیروزی ها را به نام خود مصادره کنند.

امام جمعه موقت خور ضمن محکوم نمودن اعلام انتقال سفارت آمریکا در اسرائیل به بیت المقدس، افزود: استکبار جهانی همیشه به دنبال ظلم و ستمگری در کشور های جهان بوده است و اکنون با اعلام انتقال سفارت خود از تلاویو به بیت المقدس قصد دارد این شهر را که یک شهر آزاد است به عنوان پایتخت اسرائیل معرفی کند.

وی افزود: کشور های زورگو هر روز برای مسأله های مختلف کشور ما نقشه و طرح ارائه می دهند و قصد نفوذ به ارکان قدرت نظام ما را دارند ولی طرح های شرق و غرب در مورد برنامه های دفاعی کشور ما نباید خدشه ای به توان و قدرت دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی وارد کند.

حجت الاسلام والمسلمین آل داود ضمن ابراز تأسف از وضعیت جسمانی شیخ عیسی قاسم گفت: کشور هایی که داعیه دار حقوق بشر هستند در برابر وضعیت جسمانی نامناسب رهبر شیعیان بحرین سکوت کرده اند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد توجه به علوم انسانی و رابطه آن با علوم قرآنی گفت: علوم انسانی و توجه به آن مهم است و باید بین آن با قران مجید پیوند عمیق برقرار شود و جوری نباشد که روژ قیامت قرآن از مهجمر ماندنش شکایت کند.

خطیب موقت خور با اشاره به اهمیت پرداخت زکات گفت: مسوولان باید از کم کاری خود در مسئله زکات از خداوند طلب عفو کنند، زکات همه زمینه ها را در بر می گیرد و تمام فقرها با پرداخت زکات رفع می شود.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با تاکید بر اهمیت احترام و تواضع فرزندان در برابر پدر و مادر گفت: حقیقت این است که رضایت والدین، رضایت خداوند و خشم پدر و مادر خشم خداوند متعال را به دنبال دارد.

حجت الاسلام و المسلمین آل داود ضمن گرامیداشت آغاز هفته وحدت، گفت: وحدت جامعه اسلامی باید تقویت شود، جمعیت کشور از همه اقوام و مذهب ها تشکیل شده است و باید از حرف های تفرقه انگیز پرهیز کنیم.

انتهای پیام/

Go to TOP