مراسم گرامیداشت ساغر یغمایی خیّر بیمارستان ساز خوروبیابانکی برگزار شد/ تصاویر

شامگاه پنجشنبه با حضور نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار خوروبیابانک مراسم نکوداشت خیّر بیمارستان ساز، ابوالفضل ساغر یغمایی در آمفی تئاتر شهید خسروی خور برگزار شد.

به گزارش سفیر خور علی استوار، در مراسم گرامیداشت ابوالفضل ساغر یغمایی، خیّر بیمارستان ساز خوروبیابانک، بهداشت و نظام سلامت را یکی از معیار های اصلی هرکشور عنوان کرد و تلاش همگانی را لازمه بهبود بخشیدن به آن دانست.

فرماندار خوروبیابانک با اشاره به منابع و بودجه محدود دولت برای توسعه بهداشت کشور گفت: حضور موسسه های خیریه برای کمک به بهبود وضعیت بهداشت جامعه کمک بسزایی برای بهبود سطح خدمت رسانی به مردم دارد.

وی تربیت انسان های خود باور را یکی از وظایف مراکز آموزشی دانست و تصریح کرد: با آموزشی پویا و کار آمد، مهارت آفرینی و رشد علمی و ایجاد نظم می توانیم به پیشرفت فرهنگی که مبتنی بر یک حرکت اگاهانه باشد برسیم و گام هایی برای بهبود وضعیت جامعه برداریم.

استوار خاطرنشان کرد: اگر فردی خواستار موفقیت محیط خود باشد برای توسعه اطرافیان خود را آگاه می کند و  مرحوم ساغر از جمله کسانی بود که موفقیت زندگی پیرامون خودش و ارتقای عرصه سلامت را خواستار بود.

حسین هنری محقق و استاد دانشگاه در این مراسم گفت: بنا بر فرمایش پیامبر اکرم(ص) هرکس برای نیاز  بیماری بکوشد، چه نیازش را برآورده سازد چه نسازد مانند روزی که از مادر زاده می شود گناهش پاک می شود.

وی با اشاره به این که ارزش کار خیر برای کسی که بیمار است اجر معنوی بسیاری دارد گفت: خانواده کسی که از بیماری رنج می برد خود مانند بیمار هستند که مرهم گذاشتن بر درد بیمار، مرهمی بر رنج خانواده او خواهد بود.

ابوالفضل ساغر یغمایی مؤسس بنیاد خیریه شادن درمانگاه خیریه ای در شهر خور و دامغان احداث کرده است و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی گذاشته است.

انتهای پیام/

Go to TOP