امام جمعه ی خور:

فشار سعودی ها بر جامعه لبنان برای فشار بر سوریه است

امام جمعه خور سعودی ها بر جامعه لبنان یک فشار برنامه ریزی شده از سوی امریکایی ها عنوان کرد و افزود: این فشار ها برای تاثیرگذاری بر روی پرونده سیاسی سوریه است.

به گزارش سفیر خور؛ حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مهدی نژاد در خطبه های نماز جمعه خور با اشاره به ابعاد زندگی پیامبر اکرم(ص) گفت: رسول مکرم اسلام(ص) اسوه اعلی در تمام خوبی ها، رحمت للعالمین و دارای خلق عظیم است.

امام جمعه خور افزود: پیامبر اسلام (ص) با این که از ضمیر همه مطلع بودند با هرکس همنشین می شدند به روی خودش نمی آورند و با هر مسلمانی به خوبی رفتار می کرند و این رفتار خوب تا حدی بود که دشمن مجبور به تواضع در برابر پیامبر می شد.

وی امام علی(ع) را نمونه ای از شاگردان پیامبر اسلام(ص) معرفی کرد که محبتش میزان بهشت و جهنم است و افزود: هرکس مطیع خدا بود نزد پیامبر نیز مورد احترام بود و این نشان می دهد کسانی که به پیامبر اقتدا کنند خود الگوی امتی خواهند شد.

خطیب جمعه خور تصریح کرد: ملتی که ۴٠ سال در برابر استکبار مقاومت کرده و با همه مشکلات و ناملایمی ها در صحنه های بزرگ پیروزی های بزرگی را کسب کرده است به خاطر اقتدا به پیامبر(ص) و ائمه هدی است.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد فشار سعودی ها بر جامعه لبنان یک فشار برنامه ریزی شده از سوی امریکایی ها عنوان کرد و افزود: این فشار ها برای تاثیرگذاری بر روی پرونده سیاسی سوریه است.

وی افزود: آن ها باید برای اثر گذاری بر سوریه موانعی مانند حزب الله را از پیش پای خود بردارد اما غافل نیستند که با یک جنبش انقلابی هوشیار مواجه هستند که بدترین موقعیت ها را به نفع خود عوض می کند.

امام جمعه خور افزود: افتدار منطقه ای در هر کشور یه خواست عمومی است و اقتدار در برابر آمریکا در سطح منطقه ای هواداران قوی داشته باشد به معنای این که فرش را از زیر پای آمریکایی ها بکشند موفقیت بزرگی است.

وی افزود: تردیدی نیست که منطقه دستخوش تحولی بنیادی است و این تحولات در سمت آمریکایی – سعودی خواهد بود، باید بدانیم همانطور که حزب الله در منطقه قدرتمند خواهند و ماند آل سعود در منطقه ریشه کن خواهد شد

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد خاطرنشان کرد: توطئه های جدیدی در راه داریم و با بیداری اسلامی بوجود آمده انقلاب اسلامی به سمت ظهور امام زمان(عج) در حرکت است.

خطیب جمعه خور ضمن تسلیت به مناسبت کشته شدن هموطنان در طلطله کرمانشاه گفت: مردم ایران مانند همیشه خوب نشان داده اند که برای کمک به هم نوعان آماده اند و هرکس به هر اندازه توان دارد کمک می کند.

انتهای پیام/

Go to TOP