حجت الاسلام و المسلمین حسین عزیز:

سیره زندگی نبی مکرم اسلام بهترین الگو برای ما است

امام جمعه موقت خور گفت: ریز و درشت زندگی پیامبر(ص) که بهترین الگو برای زندگی ما است باید در تمام ابعاد زندگی ما باید رسوخ کند.

به گزارش سفیر خور حجت الاسلام و المسلمین حسین عزیز در شب شهادت امام حسن مجتبی(ره) و پیامبر اکرم (ص) در حسنیه اعظم شهر خور با اشاره به ابعاد زندگی رسول اکرم(ص) گفت: زندگانی پیامبر اعظم(ص) بر اصولی پایه ریزی شده است که ابعاد مختلفی نظامی، اقتصادی، تربیتی و فرهنگی دارد.

امام جمعه موقت خور عدم مداهنه را یکی از اصول مهم و کلیدی زندگی خاتم الانبیا (ص) عنوان کرد و افزود: مداهنه از ریشه «دُهن» به معنای نرم شدن و سستی گرفته شده است و به تعبیر امروزی مداهنه همان ماست مالی کردن و کوتاه آمدن است.

وی افزود: خداوند متعال در قرآن کریم با صراحت بیان می کند که ای رسول خدا به حرف دروغگویان گوش نده، آن ها دوست دارند تو در مقابل آن ها نرم و سست باشی.

حجت الاسلام و المسلمین عزیز با بیان این که در زندگی پیامبر مداهنه نبود افزود: اگر مسولی در اجرای حدود الهی کوتاهی و سستی کند گرفتار خسران شده و از اصول پیامبر فاصله گرفته است.

وی افزود: برای رسیدن به اهداف خود حتی اگر هدف خیر باشد نباید از هر وسیله ای استفاده کنیم، نباید برای رسیدن به هدف مقدس به وسیله نامقدس متوسل شویم.

امام جمعه موقت خور تصریح کرد: جامعه ای می تواند رشد کرده و به خدا برسد که اهل کوتاه آمدن نباشد، این که ما کوتاه بیاییم تا آن ها کوتاه بیایند اشتباه است، نباید از دشمن تبعیت کنیم تا شاید نفعی به ما برسد.

وی افزود: پیامبر اکرم اسلام(ص) علی رغم اینکه بر شریعت فهم و محبت مبعوث شده است و در تنگنا ها و فشارهای عمر شریفشان با محبت مردم را به اسلام دعوت کرده اند اما در اصول و مبانی خود اهل سستی نبودند.

حجت الاسلام و المسلمین عزیز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روایتی گفت: فردی نزد امیرالمومنین (ع) آمد و درخواست کرد نسبت به اشراف قریش از بیت الماس بهتر رسیدگی کند که پایه های حکومتش محکم شود، امام (ع) به او فرمودند: آیا از من می خواهید پیروزی را با ستم و گناه بدست بیاورم، اگر پیروز شوم صاحب این پیروزی را در دنیا بالا می برد و در آخرت سقوط خواهم کرد و علی بالا رفتن در دنیا را بر سقوط در اخرت نمی پسندد.

وی تصریح کرد: ریز و درشت زندگی پیامبر(ص) که بهترین الگو برای زندگی ما است در کتب مختلف گرد اوری شده است سیره نبی مکرم اسلام در تمام ابعاد زندگی ما باید رسوخ کند.

انتهای پیام/

Go to TOP