فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی خوروبیابانک:

فرهنگ سازی ترافیکی نیازمند تلاش همگانی است

فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان خوروبیابانک گفت: کودکان رعایت مقررات را از والدین خود الگو برداری می کنند و رفتار صحیح والدین بهترین فرهنگ سازی است.

به گزارش سفیر خور سروان مجتبی حسین زاده در سخنرانی پس از خطبه های نماز جمعه خور به مناسبت هفته نیروی انتظامی گفت: در یک تصادف ممکن است یک یا چند نفر کشته یا مصدوم شوند و بار زیادی بر دوش خانواده و جامعه ایجاد شود.

فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی خوروبیابانک با اشاره به این که در تصادف سرمایه های انسانی و مالی از بین می روند افزود: امر به معروف و نهی از منکر باید در همه امور جامعه وجود داشته باشد که در مورد قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی کمرنگ است.

وی تصریح کرد: همه قوانینی که برای برخورد با تخلفات وضع شده به صورت کارشناسی است و برخورد ها صلیقه ای اعمال نمی شود.

وی با اشاره به الگوبرداری کودکان از بزرگتر ها گفت: رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توسط کودکان الگوبرداری می شود و هرطور که پدر و مادر رفتار کنند در آینده فرزندان نیز همان رفتار را در پیش خواهد گرفت.

حسین زاده خاطر نشان کرد: ما به عنوان خدمتگزار آمادگی حضور در ارگان ها و ادارات برای فرهنگ سازی ترافیکی را داریم.
فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان خوروبیابانک افزود: بر اساس آمار موتورسیکلت سواران بیشترین سهم را در تصادف ها دارند و پلیس راهنمایی و رانندگی در حد توان آمادگی آموزش، فرهنگ سازی و برخورد با متخلفان را دارد.
وی تصریح کرد: موتورسیلکت برای جوانان ما تبدیل به وسیله ای تفریحی و مهیج شده است که باید اوقات فراغت جوانان به صورت دیگری پر شود.

حسین زاده با اشاره به حادثه هایی که برای موتور سواران در سال های اخیر به وجود آمده گفت: از دست دادن جان فرزندان به خاطر تفریحات ناسالم جبران ناپذیر است پس والدین کنترل بیشتری بر فرژندان خود داشته باشند.

انتهای پیام/

Go to TOP