امام جمعه ی خور:

شهید حججی نماد شهادت مظلومانه و شجاعانه است

امام جمعه خور گفت: خداوند متعال به خاطر خصوصیات شهید حججی او را نماینده و سخنگوی شهدای مدافع حرم کرده است، همه شهدای مبارزه با اشرار تکفیری در این شهید خلاصه شده اند و خداوند او را نماد شهادت مظلومانه و شجاعانه کرد.

به گزارش سفیر خور؛ حجت الاسلام و المسلمین سید احمد مهدی نژاد در خظبه های نماز جمعه این هفته شهر  خور شهید حججی را نماینده تمام شهدای مدافع حرم دانست و افزود: تمام شهدای ما مظلوم هستند و غیر از شهید حججی شهدای دیگری نیز هستند که سر از تنشان جدا کرده که همه در نزد خدا صاحب درجات هستند.

امام جمعه خور افزود: خداوند متعال به خاطر خصوصیات شهید حججی او را نماینده و سخنگوی شهدای مدافع حرم کرده است، همه شهدای مبارزه با اشرار تکفیری در این شهید خلاصه شده اند و خداوند او را نماد شهادت مظلومانه و شجاعانه کرد.

وی مجذوب شدن دل های بخش زیادی از جوانان به مفاهیم انقلابی را حیرت انگیز دانست و افزود: خداوند این واقعیت را با شهید حججی به همه اثبات کرد و با بزرگ و عزیز کردن او نشان داد که نسل جوان امروز مخلصانه و صادقانه در جهاد فی سبیل الله هستند و این نشان از جاری بودن انقلاب است.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد با اشاره به اهمیت برگزاری مناسک حج گفت: حج بهترین محور تبلیغی برای ارتباط گرفتن با دنیا و خنثی کردن تبلیغات طرف مقابل است، تعطیل یا محدود کردن ظرفیت های ارتباطی مردم در حج ترفند دولت سعودی علیه جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه خور با اشاره به درخواست همه پرسی در کردستان عراف گفت: اگر کردستان را جدا کنند اسراییل جدید ایجاد خواهد شد و ما نخواهیم گذاشت این نقشه صهیونیستی اجرا شود.

وی افزود: ایران و ترکیه باید در مقابله با این حادثه هر اقدام ممکن را انجام دهند و دولت عراق نیز هر با جدیت هر اقدامی را انجام دهد، آمریکا مایل است همواره یک عامل آزار دهنده علیه ایران و ترکیه در اخیار داشته باشد قدرت های خارجی به دنبال یک اسراییل جیدید در منطقه و ایجاد وسیله ای برای اختلاف و نزاع در منطقه هستند.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد با اشاره به فرا رسیدن روز ملی کاهش بلایای طبیعی گفت: رعایت نشدن شئونات اسلامی و اخلاقی باعث افزایش بلایای طبیعی می شود و همه کسانی که در عرصه گردشگری فعالیت می کنند نباید بگذارند کسانی که هنجار شکنی می کنند در شهرستان حضور پیدا کنند.

خطیب جمعه خور با اشاره به آمار بالای طلاق گفت: مردان اگر به راحتی در صحنه های اجتماعی دسترسی به زنان داشته باشند ضمانتی برای ایجاد محبت در خانواده وجود نخواهد داشت، یکی از دلایل عمده امار بالای طلاق بی عفتی و بی حجابی است و اگر به این موضوع اهمیت داده شود از این آمار کاسته خواهد شد.

انتهای پیام/

Go to TOP