امر به معروف و نهی از منکر مهمترین پیام قیام امام حسین(ع) است

امام جمعه خور گفت: امام حسین (ع) در کربلا در مفابل ظلم ایستاد و حرف حق زد که بالاترین درجه امربه معروف و نهی از منکر است.

به گزارش سفیر خور؛ حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد مهدی نژاد شب عاشورای حسینی در جمع عزاداران حسینیه اعظم خور ایمان به خداوند متعال بر دو فریضه امر به معروف  و نهی از منکر استوار دانست و افزود: امتی که امر به معروف و نهی از منکر کند برترین امت ها است.

امام جمعه خور با اشاره به رواینی از امام محمدباقر(ع) در مورد اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معروف و نهی از منکر فریضه های عظیم و بزرگ هستند که تمام فرایض الهی به برکت اجرای آن محقق می شود.

وی افزود: اگر در جامعه ای این دو فریضه زنده بود بقیه واجبات انجام می شود و کسب و کارها حلال و زمین آباد می شود اما اگر در جامعه ای ندیده گرفته شود خرابی ها شروع می شود و امیدی به نجات آن جامعه نیست.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد تصریح کرد: نجلت جامعه اسلامی به امر به معروف و نهی از منکر است، اگر منکر دیدیم باید تذکر بدهیم، اقامه حدود الهی به برکت همین امر به معروف و نهی از منکر است.

وی ا۵زود: اگر امروز مانند اوایل انقلاب به امر به معروف و نهی از منکر اهمیت داده می شد بسیاری از مشکلات را نداشتبم.

امام جمعه خور با اشاره به مراحل امر به معروف و نهی از منکر گفت: مومنی که منکری را ببیند و از ته قلب راضی به آن نباشد مرحله اول این فریضه را بجا آورده و عاقبت به خبر می شود.ا

وی تذکر زبانی را دیگر مرحله فریضتین عنوان کرد و افزود: شخصی که منکری را با زبان اعلام کند اَجر آن را می برد و اگر به صورت عملی با منکر مقابله کند و دین خدا بپا شود بداند که  خدا او را هدایت کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد افژود: امام حسین (ع) در کربلا در مفابل ظلم ایستاد و حرف حق زد که بالاترین درجه امربه معروف و نهی از منکر است.

وی تصریح کرد: زمینه سازی ظهور امام زمان(عج) با رعایت امر به معروف و نهی از منکر عملی می شود، حضور برخی گردشگران هنجار شکن در شهر و عدم تذکر به آن ها اثرات بدی بر جامعه خواهد داشت.

امام جمعه خور امر به معروف و نهی از منکر را پیام قیام امام حسین(ع) عنوان کرد و افزود: فضاهای مجازی به نوعی وسیع در حال ترویج بی بند و باری هستند و کسی که امر به معروف و نهی از منکر نکند و در برابر آن ایستادکی نکند شریک جرم یزیدیان  در قتل امام حسین (ع) است.

انتهای پیام/

Go to TOP