نطفه و لقمه حرام کوفیان را در برابر حجت خدا قرار داد

گاهی نطفه یا لقمه دست به دست هم می دهند تا در مقابل حجت خدا بر روی زمین بایستیم و حتی دست به خون او آغشته کنیم.

سفیر خور – حجت الاسلام والمسلمین مرتضی وحیدی؛ امام صادق (ع) فرمودند: علت این که عده ای یزیدی شدند و دستشان به خون اباعبدالله الحسین (ع) و یارانش باصفایش آغشته شد نطفه ناپاک است. این ها از اصل زندگی بچه های نامشروع بودند که دست به این کار زدند.

وجود نازنین امام سجاد (ع) از پدر بزرگوارشان نقل می کنند که امام فرمودند: أَلا إِنَّ الدَّعِی بْنَ الدَّعِی قَدْ رَکَزَ بَیْنَ اثْنَتَیْنِ بَیْنَ السِّلَّهِ وَ الذِّلَّهِ وَ هَیْهاتَ مِنَّا الذِّلَّهُ؛ آگاه باشید که این فرزند نامشروع که پدرش هم نامشروع بوده است مرا مخیّر کرده است که بین دو چیز انتخاب کنم، یا کشته شوم یا به بیعت با یزید تن بدهم و ظلت را بپذیرم و این برای خاندان ما بسیار دور است که زیر بار ظلت و خواری برویم.

عبیدالله ابن زیاد از کسانی که دستش به خون امام حسین(ع) آلوده شد مایه فساد است، این شخص فرزند زیاد است و از خانمی فاسده به نام سمیه به دنیا آمد ولی پدرش نامعلوم است به همین علت است که گاهی او را زیاد بن ابیه یعنی زیاد پسر پدرش نامیده اند.
گاهی هم گفته شده است زیاد بن سمیه و به نام مادرش نامیده شده است که این در عرب خفت است. گاهی هم از شخصی به نام عبید سقفی به عنوان پدر زیاد یاد شده است. در زمان حکومت معاویه شخصی به نام ابو مریم خمّار به معاویه گفت که من خبر دارم که این شخص یعنی زیاد از نسل پدرت ابوسفیان است، معاویه هم که می دانست شخص فاسدی است قبول کرد و زیاد ابن ابوسفیان لقب گرفت و حسب و نسب پدر و مادر زیاد مشخص شد.

مادر عبیدالله مرجانه است که شخصی فاسده بوده است، در زیارت عاشور این چنین می خوانیم ؛ اَللَّهُمَّ خُصَّ اَنْتَ اَوَّلَ ظالِمٍ بِاللَّعْنِ مِنّى وَابْدَأْ بِهِ اَوَّلاً ثُمَّ الثَّانِىَ وَالثَّالِثَ والرَّابِعَ اَللَّهُمِّ الْعَنْ یَزیدَ خامِساً وَالْعَنْ عُبَیْدَ اللَّهِ بْنَ زِیادٍ  وَابْنَ مَرْجانَهَ….
این عبید الله ابن زیاد و ابن مرجانه یک شخص هستند یک بار به اسم پدر زیاد یاد شده و یک بار هم به خاطر این که او را تحقیر کنند و بگویند مادر عبیدالله فاسده بوده است ابن مرجانه خطاب شده است.

نمونه دیگری از این نوع رفتار که باعث تحقیر ابن زیاد شود از حضرت حضرت امام سجاد (ع) و حضرت زینب(س) در برخورد با عبیدالله مشاهده می کنیم.

نطفه اصلی امثال عبیدالله که دستشان به خون آل پیامبر آغشته شده است مشکل دار بوده است، زمینه گناه برای این چنین افراد بسیار فراهم می شود. قران کریم در سوره مبارکه نور می فرمایند «الْخَبِیثَاتُ لِلْخَبِیثِینَ وَالْخَبِیثُونَ لِلْخَبِیثَاتِ وَالطَّیِّبَاتُ لِلطَّیِّبِینَ وَالطَّیِّبُونَ لِلطَّیِّبَاتِ أُوْلَئِکَ مُبَرَّؤُونَ مِمَّا یَقُولُونَ لَهُم مَّغْفِرَهٌ وَرِزْقٌ کَرِیمٌ» که برای این آیه سه تفسیر موجود است، معنای اول این است که حرف و سخن خوب از کسی شنیده می شود که وجودش خوب و پاک باشد، دیگر معنی آن این که رفتار و کردار نیک از کسی صادر می شود که باطن خوبی داشته باشد و عکس آن هم در مورد افراد بد سیرت صدق می کند، معنی سوم این که انسان های پاک با هم ازدواج می کنند و زن ناپاک هم نصیب مرد ناپاک می شود

از این آیه در توضیح این که چرا برخی در کربلا حسینی و بعضی یزیدی شدند ایتفاده می شود، عده ای به خاطر نطفه پاک حسینی شدند و عده ای دیگر به خاطر نطفه ناپاک در سپاه یزید حاضر شدند.

برای همین است که بزرگان به ما سفارش می کنند در انتخاب عروس و داماد دقت کنید، حاضر نشویم نسلمان با یک انتخاب بد فاسد شود.در روایت آمده است که اگر کسی دخترش را به ازدواج کسی در بیاورد که هم دین و هم مرامش نیست و از نظر اعتقادی مشکل دارد و دخترش منحرف شود این پدر و مادر مسئول هستند که دخترشان را عروس خانواده ای کردند که انحراف فکری و اعتقادی دارد.

کسی که پیامبر یا امام یا رهبر به حقی را بکشد، کسی که خانه کعبه را خراب کند و کسی که نطفه نامشروع تولید کرده باشد سه گروهی هستند که بدترین عذاب را در قیامت خواهند داشت .

حسینی شدن یا یزدی شدن در گرو نظفه است ولی این به این معنی نیست که کسی که زنا زاده بود به هیچ عنوان وارد نمی شود بلکه او هم می تواند با تلاش بیشتر و گذر کردن از آزمایش های سخت تر وارد بهشت شود.

برای اثبات این که اثر نطفه در رفتار افراد چگونه است می توان به جنایت هایی که زیاد پدر عبیدالله مرتکب شده است اشاره کرد.
زیاد لعنت الله از دشمنان سرسخت امیرامومنین و شیعیان بود به گونه ای گه بسیاری از شیعیان را به خاطر محبت امام علی (ع)کور کرد، برخی را به جرم شیعه بودن دست و پا می برید و بسیاری را زنده به گور کرد.

مردم کوفه با خاطراتی که از زیاد داشتند وقتی شنیدند پسر زیاد به کوفه وارد شده است مسلم ابن عقیل را تنها گذاشتند و در مقابل امام حسین(ع) ایستادند.

یکی دیگر از علت هایی که مردم کوفه در سپاه یزید قرار گرفتند لقمه حرام بود، امام حسین (ع) روز عاشورا چندین بار برای نصیحت کوفیان حاضر شد اما گوش آن ها در مقابل حقیقت کر بود که امام حسین(ع) علت آن را پر شدن شکم های آن ها از حرام عنوان کردند.

گاهی نطفه یا لقمه دست به دست هم می دهند تا در مقابل حجت خدا بر روی زمین بایستیم و حتی دست به خون او آغشته کنیم.

انتهای پیام/

Go to TOP