امام جمعه ی خور:

کشتار مسلمانان میانمار سیاسی است/ کشور های اسلامی به داد مسلمانان میانمار برسند

امام جمعه خور گفت: جلوی چشم مجامع مدعی حقوق بشر مردم بی گناه به خاک و خون کشیده می شوند و از کسی صدای اعتراضی شنیده نمی شود و اکنون زمان آن است تمام کشور های اسلامی وارد عرصه شوند و با فشارهای سیاسی و بین المللی به داد مسلمانان میانمار برسند.

به گزارش سفیر خورحجت الاسلام و المسلمین سید احمد مهدی نژاد در خطبه های نماز جمعه شهر خور با محکوم کردن کشتار مسلمانان میانمار گفت: تقلیل فاجعه میانمار به یک درگیری مذهبی بین مسلمانان و بوداییان درست نیست زیرا آن قضیه ای سیاسی و مجری آن دولت میانمار است.

امام جمعه خور افزود: فرمانده این جنایات زنی است که در گذشته جایزه صلح نوبل گرفته است و با این اتفاق ها مرگ این جایزه رقم خورد.

وی با اشاره به ابعاد غم انگیز و تأسف بار کشتار مسلمانان میانمار گفت: جلوی چشم مجامع مدعی حقوق بشر مردم بی گناه به خاک و خون کشیده می شوند و از کسی صدای اعتراضی شنیده نمی شود و اکنون زمان آن است تمام کشور های اسلامی وارد عرصه شوند و با فشارهای سیاسی و بین المللی به داد مسلمانان میانمار برسند.

خطیب جمعه خور با اشاره به اهمیت حفظ انقلاب اسلامی در همه زمان ها گفت: امام خمینی(ره) کسانی که انقلاب را حادثه می دانند، خائن قلمداد کرده و فرموده اند: مسئولان جمهوری اسلامی اگر به فکر ایجاد حکومت جهانی حضرت حجت (عج) نباشند خائن و خطرساز هستند حتی اگر به مردم خدمت کنند.

وی فلسفه اصلی انقلاب ایران را زمینه سازی برای ظهور حضرت مهدی (عج) عنوان کرد و افزود: تمام کسانی که در این راه به شهادت می رسند تنها به عشق امام زمان(عج) خون خود را اهدا می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد با اشاره به بیانات رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این جامعه باید انقلابی باشد و تفکرات امام خمینی(ره) و انقلاب باید به صورت کامل بر مجمع تشخبص مصلحت نظام حاکم شود.

وی با اشاره به نقش پر رنگ این مجمع در تصمیم گیری های کشور گفت: در مسائلی که این مجمع به آن ورود و تصمیم گیری می کند باید راه و روش امام راحل در نظر گرفته شود.

امام جمعه خور تصریح کرد: این مجمع باید انقلابی فکر و عمل کند و هیچ مصوبه، موضع گیری یا اقدامی متفاوت با مبانی اصلی انقلاب و میراث گرانقدر امام(ره) از آن مشاهده نشود.
وی افزود: آرامشی که امروز در کشور حکم فرما است و انقلاب اسلامی همراه با روحیه جهادی و شهادت طلبی به همه کشور ها صادر شده است برخاسته از روحیه انقلابی گری است تا آمریکا و اسرائیل بدترین وضع دوران خود را تجربه کنند و فریاد مرگ بر اسراییل در مرزهای آن ها به گوش برسد.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد خاطر نشان کرد: امروز دشمن در منجلاب یمن، عراق و سوریه گیر کرده و به زودی سفره جنایتگری های انها جمع خواهد شد.

مردم نمازگزار شهر خور پس از نماز جمعه جنایات دولت میانمار در کشتار مسلمانان بی دفاع این کشور را محکوم کردند.

انتهای پیام/

Go to TOP