کارشناس مسائل سیاسی:

بازرسی از مراکز نظامی ما تهدیدی برای امنیت ملی است

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: بازرسی از مراکز نظامی کشور ما آرزوی دیرینه طرف های غربی است که محقق نشدنی است.

به گزارش سفیر خور؛ سید علی موسوی در گفتگو با خبرنگار ما در مورد اظهارات آمانو مبنی بر اینکه آژانس در صورت نیاز می‌تواند به سایت‌های نظامی ایران دسترسی داشته باشد و تفاوتی بین سایت‌های نظامی و غیرنظامی وجود ندارد، گفت: در توافق های گذشته با آژانس به هیچ عنوان دسترسی به سایت‌های نظامی مطرح نیوده است.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: این که به یک باره نظر طرف های غربی در مورد بازرسی از مراکز هسته ای به مراکز نظامی سوق داده می شود نشان از عدم بی طرفی و عدم استقلال آژانس در تصمیم گیری هایش دارد.

وی افزود: رژیم صهیونیستی سال ها است فعالیت های جنگ طلبانه هسته ای دارد، وجود سلاح های هسته ای در سرزمین های اشغالی بزرگترین خطر برای خاورمیانه است که آژانس برای اثبات استقلال خود نیاز دارد با سلاح هسته ای رژیم صهیونیستی برخورد کند.

موسوی تصریح کرد: درخواست بازرسی از مراکز نظامی آرزویی است که دشمنان به گور خواهند برد چون مراکز نظامی جزو مناطق ممنوعه و خط قرمز کشور ما است و نمی توان امنیت ملی کشور را با حضور بیگانگان به خطر انداخت.

وی با تأکید بر اینکه آمریکا همواره به‌دنبال بهانه‌جویی از اجرای برجام است، افزود: آمریکا‌یی‌ها می‌خواهند شرایطی را در فضای بین‌المللی فراهم کنند که ایران برجام را نقض کند، گرچه بنده معتقدم که برجام از سوی آمریکایی‌ها نقض شده و کارآیی لازم را ندارد.

کارشناس مسائل سیاسی در پایان خواستار موضعی قاطعانه‌تر از سوی دستگاه دیپلماسی کشورمان برای مقابله با بدعهدی‌های آمریکایی‌ها در اجرای روند برجام شد و افزود: از زمان اجرای برجام طرف مقابل همواره به راه های مختلف برجام را نقض کرده است که جای دارد مسئولان دیپلماسی کشور نسبت به این موضوع واکنش مناسب نشان دهند.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در آخرین اظهارات خود ضمن تاکید بر این که ایران به تعهداتش در چارچوب توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ پایبند بوده است، اظهار کرده است تفاوتی میان سایت‌های نظامی و غیر نظامی ایران قائل نیست.
انتهای پیام/
Go to TOP