رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خوروبیابانک:

طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس در خوروبیابانک اجرا می شود

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خوروبیابانک گفت: با توجه به نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی جدید و افزایش تقاضا برای خرید نوشت افزار و لوازم درسی طرح نظارتی ویژه نوشت افزار از پانزدهم ماه جاری آغاز شده است و تا دهم مهرماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش سفیر خور؛ اسداله فیروزی در گفتگو با خبرنگار ما از اجرای طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس در سطح شهرستان خبر داد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان خوروبیابانک افزود: با توجه به نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی جدید و افزایش تقاضا برای خرید نوشت افزار و لوازم درسی به منظور نظارت های پیشگیرانه و جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی عرضه کنندگان اقلام یاد شده با رویکرد حمایت از تولیدات داخلی، طرح نظارتی ویژه نوشت افزار از پانزدهم ماه جاری آغاز شده است و تا دهم مهرماه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به همکاری نهاد ها و ادارات نظارتی در سطح شهرستان گفت: برای بهره مندی از مشارکت و هم افزایی سایر ادارات و ارگان های نظارتی از جمله تعزیرات حکومتی، اماکن و اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی مرتبط جلسه ای برای شناسایی واحد های صنفی اصلی در شهرستان برگزار شده است.

فیروزی کنترل درج قیمت مصرف کننده روی جلد انواع دفاتر تولیدی و نوشت افزار، بررسی نمونه دفاتر وارداتی و کنترل درج مشخصات یا برند واحدهای تولیدی بر روی محصولات را از جمله موارد مورد بازرسی عنوان کرد و افزود: کالاهای وارداتی به منظور رعایت کیفیت و همخوانی تعداد اوراق مندرج بر روی آن کنترل و بررسی می شوند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خوروبیابانک با اشاره به نظارت بر فروش نوشت افزار در طرح مذکور گفت: برای نظارت هرچه بهتر در این طرح از حداکثر ظرفیت اتحادیه ها و بخش خصوصی استفاده شده است و در بازرسی ها پس از شناسایی مراکز توزیع نوشت افزار فاقد مجوز فعالیت برخورد قانونی خواهد شد.

وی نظارت بر عدم فروش اجباری نوشت افزار همراه با سایر اقلام ضروری، نظارت بر درج قیمت مصرف کننده روی کالا و رعایت افزایش درصد نرخ مجاز سود عمده و خرده فروشی و جلوگیری از عرضه انواع نوشت افزار تقلبی و غیراستاندارد وارداتی و برخورد قانونی با کالاهای قاچاق در سطح بازار را از دیگر اهداف این طرح عنوان کرد.

فیروزی خاطر نشان کرد: در این طرح با فروش هرگونه نوشت افزار منقوش به تصاویر غیراخلاقی و ضد ارزش در سطح بازار برخورد خواهد شد و از عرضه انواع خودکار و مداد های خارجی بی کیفیت و غیراستاندارد جلوگیری می شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان خوروبیابانک تصریح کرد: همکاران ما ضمن بازرسی از واحد های صنفی مربوط آماده دریافت گزارش و شکایت های مردمی هستند و شهروندان محترم در صورت مشاهده هر گونه تخلف می توانند با تلفن «۱۲۴» ستاد خبری اداره صنعت ، معدن و تجارت تماس گرفته و گزارش خود را مطرح کنند تا در اولین فرصت به آن رسیدگی شود.

انتهای پیام/

Go to TOP