امام جمعه ی خور:

انتخاب علی(ع) در واقعه غدیر نمونه بارز شایسته سالاری است

امام جمعه خور گفت: واقعه غدیر باید به صورت کامل برای همه بیان شود تا شیعیان بدانند علت انتخاب حضرت (ع) توسط پیامبر(ص) در این روز چه بوده است.

به گزارش سفیر خور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد مهدی نژاد در جشن عید غدیر شامگاه جمعه در جوار بارگاه امامزاده سید داود (ع) شهر خور با اشاره به اهمیت شناساندن حقیقت واقعه غدیر گفت: شیعیان باید دلایل انتخاب علی را بدانند تا بتوانند در برابر شبهه افکنی دشمنان پاسخگو باشند.

امام جمعه خور افزود با اشاره به انتخاب حضرت علی (غ) توسط پیامبر در روز هجدهم ذی الحجه گفت: انتخاب مولای متقیان به عنوان وصی و جانشین پیامبر اکرم (ص) نمونه بارز شایسته سالاری در حکومت اسلامی است.

وی با اشاره به روایات به توصیف شاخصه های حضرت علی (ع) برای جانشینی نبی مکرم اسلام (ص) پرداخت و گفت: شخصی خدمت پیامبر اکرم(ص) رسید و عرض کرد چرا به من مسولیتی ندادی؟ پیامبر(ص) در پاسخ به او فرمودند:« تو ضعیفی و مسئولیت امانت است و امانت بار سنگینی است و روز قیامت کسی که در امانت خیانت کند بدبخت است، مگر کسی که بتواند این امانت را که به وی سپرده می شود به خوبی نگهداری کند و عملکرد خوبی در برابر مسئولیت داشته باشد.»

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد تصریح کرد: حضرت علی(ع) نور وحی را  می دید و بوی خوش نبوت را استشمام می کرد، اولین کسی که اسلام را پذیرفت و به پیامبر ایمان آورد علی بن ابی طالب بود و همیشه از حقیقت دفاع کرد.

وی ولایت پذیری را از دیگر ملاک های انتخاب امام متقین(ع) عنوان کرد و افزود: امام علی(ع) خود را بنده ای از بندگان پیامبر اسلام(ع) و عبد می دانست، عبد کسی است که خواسته خدا را بر خواسته خود ترجیح دهد.

این استاد حوزه و دانشگاه در مورد علم علی(ع) گفت:  علی(ع) در علم و دانش سرآمد همه بود، شخصیت علی(ع) در علم و معرفت اینقدر بالا است که پیامبر اکرم(ص) در مورد آن می گوید من شهر علمم و علی درب آن است، این نشان از علم لدنی این امام همام است.

وی تصریح کرد: تمام انسان ها چه شیعیان و چه اهل سنت قبول دارند که علی در زمان رسول خدا حافظ تمام قرآن بود و قرآن را با تمام جزئیات کتابت کرد.

امام جمعه خور در مورد شجاعت حضرت علی(ع) گفت: اولین امام شیعیان در میدان های جهاد و مباررزه شجاعت بسیار داشت و هیچ گاه در هیچ جنگی فرار نکرد، پیامبر اکرم (ص) در مورد شجاعت امام علی (ع) فرمودند: ضربه علی(ع) در جنگ خندق بالاتر از عبادت جن و انس است» زیرا در جنگ خندق، علی (ع) به عنوان نماینده مسلمانان در برابر امرابن عبدود که نماینده کفار بود ایستاد و او را شکست داد.

وی خاطرنشان کرد: واقعه غدیر باید به صورت کامل برای همه بیان شود تا شیعیان بدانند علت انتخاب حضرت (ع) توسط پیامبر(ص) در این روز چه بوده است.

انتهای پیام/

Go to TOP