امام جمعه ی خور:

قربان، عید قربانی کردن هوای نفس است

امام جمعه خور گفت: همان طور که حضرت ابراهیم (ع) بر شیطان نفس پیروز شد ماهم باید با غالب شدن بر هوای نفسانی دنباله رو راه انبیا باشیم.

به گزارش سفیر خور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد مهدی نژاد در خطبه های نماز عید قربان شهر خور عید قربان را عید غالب شدن بر هوای نفسانی دانست و افزود: همان طوری که حضرت ابراهیم(ع) بر شیطان نفس پیروز شد ما هم باید با قربانی کردن هوای نفس از انبیا پیروی کنیم.

امام جمعه خور ضمن تبریک عید سعید قربان گفت: قربانی کردن سنت ابراهیمی است سعی کنیم همه این سنت مستحب را بپا داریم.

وی با اشاره به روایات اهل بیت علیهم السلام گفت: به گفته شیطان هر کس پنج خصوصیت را داشته باشد، برای شیطان غیرقابل نفوذ می شود و نمی تواند با او مبارزه کند.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد افزود: کسی که چنگ به ریسمان الهی بزند و همه کارش برای خدا باشد و در همه کارها به خدا اتکا کند، به تعبیر حضرت امام صادق (ع) کسی که خدا را عبادت از روی ریا عبادت کند از همه کم عقل تر است.

وی تسبیح گفتن دائمی خداوند و به یاد خدا بودن، صبر در مصیبت ها، پسندیدن آنچه برای خود می پسندد برای دیگران و رضایت به مقدرات الهی را از دیگر خصوصیات افرادی که شیطان نمی تواند بر آن ها غلبه کند عنوان کرد.

امام جمعه خور تشکیل دولت در موعد مقرر را کاری بسیار پسندیده عنوان کرد و افزود: اکنون که دولت به آسانی تشکیل شده است نوبت رییس جمهور و وزرا است که اقدام و عمل را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به توصیه های رهبر معظم انقلاب به دولت دوازدهم گفت: رهبر معظم انقلاب داشتن نیت الهی برای خدمت به مردم، انس به قرآن و دعا، داشتن روحیه جهادی و تلاش مضاعف، ارتباط نزدیک با مردم برای درک واقعیت ها، تقویت روحیه مردمی و دوری از اشرافی گری، کمک به حرکت های خودجوش مردمی ، کارآمدی، انقلابی و جهادی بودن همکاران، پیگیری و نظارت بر زیرمجموعه، داشتن برنامه مدون علمی و دقیق، داشتن روحیه خطر پذیری در کارها و تمرکز بر اولیت های اصلی، تحمل مخالفان و استقبال از نقد ها و کار تیمی را به دولت مردان توصیه کردند.

خطیب نماز عید قربان شهر خور با اشاره به این که مواضع انقلاب از ابتدا تا کنون تغییری نکرده است گفت: عده ای گمان می کنند امام (ره) و شهدا برای وضعیت خورد و خوراک انقلاب کرده اند، باید بدانند که فلسفه اصلی انقلاب اسلامی ایران زمینه سازی برای ظهور حضرت مهدی (عج) است، باید به مواضع انقلابی مقید باشیم.

وی خاطر نشان کرد: رهبر حکیم انقلاب خلاص شدن اقتصاد از وابستگی به نفت را مهمترین رکن حل مسایل اقتصادی عنوان کردند رسیدن به هدف با توجه به امکانات و نیروی انسانی کشور امکان پذیر دانستند.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد با اشاره به شکست دشمنان در عراق، سوریه، یمن و بحرین گفت: امروز مقاومت پیروز شده است و این را از رفتار عربستان می توان فهمید، نقشه های داعش و تروریست ها برای این بود که ما را از میدان به در کنند که به لطف خداوند متعال با شکست روبرو شدند.
انتهای پیام/

Go to TOP