استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد؛

تقوا و مخالفت با هوای نفسانی دو شرط ورود به بهشت است

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد گقت: هرکس که از خدا بترسد یا به عبارتی تقوا داشته باشد و با هوا های نفسانی مخالفت کند جایگاهش بهشت است.

به گزارش سفیر خور؛ امام جمعه خور در جلسه درس اخلاق شنبه شب ها در جوار امامزاده سید داود(ع) بهشت و راه های ورود به آن را از دیدگاه روایات و قرآن کریم تشریح کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مهدی نژاد وارد شدن به بهشت را از خواسته های اولیای خدا عنوان کرد و افزود: انبیا و اولیای خدا مرتب از خداوند تقاضای بهشت داشتند، خداوند در قران از زبان حضرت ابراهیم در آیه ٨۵ سوره شعرا آورده که خدایا مرا وارد بهشت کن.

وی افزود: یاد خدا همیشه در دل ما باشد، همیشه به خدا امیدوار باشیم و هیچ وقت منفی بافی نکنیم، اگر به خدا خوش بین باشیم خدا هم برای ما خوب رقم می زند.

این استاد درس اخلاق شرط ورود به بهشت را از نگاه قرآن دوچیز معرفی کرد و افزود: خداوند در آیه ۴۰ و ۴۱ سوره مبارکه نازعات می فرماید«واما من خاف مقام ربه و نهی النفس عن الهوی»، یعنی هرکس که از خدا بترسد یا به عبارتی تقوا داشته باشد و با هوا های نفسانی مخالفت کند جایگاهش بهشت است.

وی تصریح کرد: چند گروه از انسان ها هستند که وارد بهشت می شوند، اولین مصداق مومنان هستند کسانی که ایمان به خدا و کتاب و بهشت و جهنم دارند، کسانی که بر حق پایداری می کنند دومین دسته از کسانی هستند که به بهشت وارد می شود، انقلابی بودن حق است کسانی که انقلابی می مانند جزو این دسته هستند.

حجت الاسلام مهدی نژاد پرهیزکاران، نیکان و ابرار، مخلصان، مهاجران در راه خدا، رزمندگان، خداترسان، توبه کنندگان، اطاعت کنندگان، پیشگامان در کار خیر، راستگویان و صابران را از دیگر افرادی که به بهشت وارد می شوند عنوان کرد و افزود: هر کس این صفت ها را داشته باشد می تواند وارد بهشت شود.

وی با اشاره به خصوصیت های درب های بهشت گفت: بهشت هشت درب دارد که روی هر درب سه جمله «لااله الا الله»، «محمدرسول الله» و «علی ولی الله» نوشته شده است.

امام جمعه خور افزود: تفسیر جمله دیگری که بر درب اول بهشت نوشته شده این است که برای هرکاری راهی است و راه زندگی چهار مسیر دارد، هرکس غیر از این مسیر ها برود زندگی راحتی ندارد، اولین مسیر قناعت است، هرکس قناعت داشته باشد زندگی راحتی دارد.

وی حق گویی را راه دیگر کسب زندگی راحت عنوان کرد و افزود: بیرون کردن کینه از دل و نشست و برخاست با انسان های اهل خیر موجب کسب زندگی راحت می شود.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد تصریح کرد: این همه پرونده های دادگاه و طلاق های زیاد برای این است که مسیر درست را نشناخته و به بیراهه رفته ایم، استفاده از آیات و روایات در زندگی باعث عاقبت بخیری می شود.

انتهای پیام/

Go to TOP