وجود ۳۷۰ طرح قابل واگذاری به بخش خصوصی در استان/ پیشبینی واگذاری ۱۶۰ طرح دیگر در سال جدید

استاندار اصفهان با اشاره به وجود ۳۷۰ طرح قابل واگذاری و ۱۸۰ طرح آماده واگذاری به بخش خصوصی گفت: اقدامات اولیه برای این واگذاری ها انجام شده و مقدمه واگذاری ۶۷ پروژه نیز انجام شده است.

به گزارش سفیرخور رسول زرگرپور در جلسه ی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با اشاره به انتقادات خود در نشست مشترک استانداران و اعضای شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی نسبت به عدم پیگیری و اجرای مصوبات ملی که در شورای استان ها به تصویب می رسد، اظهار کرد: دولت متعهد شده که ظرف ۳۰ روز مصوبات شورای گفتگوی استان ها را در هیئت دولت بررسی کرده تا مصوبات ملی هم ضمانت اجرایی داشته باشد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اصفهان برای سومین سال متوالی رتبه ی اول کشوری را کسب کرد، تاکید کرد: مقاومتی واگذاری طرح های نیمه تمام دولتی به بخش غیر دولتی برای فعال کردن و بهره برداری از آن ها که از جمله محورهای اقتصاد مقاومتی به شمار می رود در سال گذشته به دلیل تعدد دستورالعمل ها و راهکارها با فراز و نشیب هایی روبرو شد که در نهایت منجر به توقف کار شد.

وی ادامه داد: اتاق بازرگانی با انتخاب یک مسئول در پیگیری واگذاری این طرح ها مشارکت کرد که امروز در خصوص مشکلات و موانع واگذاری طرح های نیمه تمام عمرانی موضوع ماده ۲۷ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات ملی دولت بررسی های لازم صورت گرفت و راهکارهای لازم احصا گردید که به معاون اول رئیس جمهور برای اصلاح دستورالعمل ها ارسال خواهد شد تا اختیارات بیشتری به کارگروه های استانی داده شود و استان ها بتوانند سهمیه ی خود را در واگذاری طرح های نیمه تمام به انجام برسانند.

زرگرپور با اشاره به وجود ۳۷۰ طرح قابل واگذاری و ۱۸۰ طرح آماده واگذاری به بخش خصوصی گفت: اقدامات اولیه برای این واگذاری ها انجام شده و مقدمه واگذاری ۶۷ پروژه نیز انجام شده است.

استاندار اصفهان ادامه داد: برای سال جاری پیش بینی شده که ۱۶۰ پروژه ی دیگر واگذار شود و با توجه به اینکه استان اصفهان بیشترین تعداد واگذاری طرح ها را دارد باید نسبت به عملکرد سال گذشته، فعالیت های خود را چند برابر کنیم.

Go to TOP