امام جمعه ی خور:

آمریکا در کشور ها دنبال منافع خودش است/ نمایندگان به خاطر اشتباهشان از ملت ایران عذرخواهی کنند

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد گفت: توافق آمریکا با کشور ها برای نفوذ در کشور آن ها است و افرادی که تلاش می کنند توافق انجام شود منافعی دارند که می خواهند پای امریکا به ایران باز شود.

به گزارش سفیرخور امام جمعه خور در خطبه های نماز جمعه این هفته غضب را کلید تمام بدی دانست و گفت: خشم و غضب در برابر دشمن خوب است اما در خانه و خانواده نکوهش شده و از آن به عنوان آتشی از شیطان یاد شده است.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد مهدی نژاد افزود: هنگام عصبانیت رفتار و گفتار بر اساس عقل و منطق نیست و باعث خسارت های زیادی می شود.

وی با اشاره به اهمیت مقاومت در برابر زورگویان گفت: امروژ هر چه داریم از مقاومت است، درس مقاومت از قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) گرفته شده و از الگوهای الهی و خدایی است، همه ما در جبهه مقاومت در برابر دشمن و تحریم ها هستیم و نباید تا رسیدن به پیروزی دست از مبارزه برداریم.

خطیب جمعه خور با اشاره به جنایت های داعش در افغانستان گفت: آمریکا و استکبار مثل همیشه خون مردم بی گناه را به ناحق می ریزند، داعش در افغانستان بازیگر نقشه های آمریکا و عربستان است که جوانان را می کشند و زنان آن ها را به اسارت می برند.

وی افزود: اگر مدافعان حرم در خارج از کشور با داعش نمی جنگیدند وضعیت امروز کشور ما همانند افغانستان و دیگر کشور های همسابه بود.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد با انتقاد از صحبت های برخی افراد که خواهان حضور آمریکا در صحنه های سیاسی ایران هستند با اشاره به صحبت های یکی از افسران ارشد آمریکا گفت: این افسر ارشد بازنشسته آمریکایی در مصاحبه ای می گوید کسانی که فکر می کنند امریکا به ایران نفغ می رساند یا ابله هستند یا پول گرفته اند تا این را القا کنند.

وی افزود: توافق آمریکا با کشور ها برای نفوذ در کشور آن ها است و افرادی که تلاش می کنند توافق انجام شود منافعی دارند که می خواهند پای امریکا به ایران باز شود.

امام جمعه خور با اشاره به سخنان حضرت امام خمینی(ره) گفت: جمهوری اسلامی ایران ابرویش به متصدیان عموم بسته است مبادا کارهایی از شما سر بزند که با الگوی اسلامی سازش نداشته باشد،

وی با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهور با حضور مقام های داخلی و خارجی گفت: حواشی نامناسبی در این مراسم رخ داد، نمایندگان منتسب به جریان اصلاح طلب و لیست امید بدون رعایت عرف دیپلماتیک اقدام به عکس گرفتن با خانم موگرینی کردند که کاری بسیار اشتباه بود.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد حاطرنشان کرد: ملت هوشیار و همیشه در صحنه با نگاه انقلابی این حرکت نمایندگان را محکوم کردند و نمایندگان خاطی باید در اسرع وقت نسبت به عملکرد خود از ملت ایران عذرخواهی کنند.

وی تصریح کرد: انتشار این عکس ها کار اشتباهی است و نباید با دشمن برای زیر پا گذاشتن عزت ایران هم صدا شد، کارنامه ملت ایران پر است از صحنه های عزت و اقتدار، ایثار گری های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس و دستیابی به فناوری هسته ای و موشکی هویت ایرانی اسلامی ما را نمایان کرد.

خطیب جمعه خور ضمن گرامیداشت فرا رسیدن روز حمایت از صنایع کوچک گفت: دولت یازدهم در پایان عمر خود به فکر حمایت از صنایع کوچک افتاد و امیدواریم این روند در دولت دوازدهم استمرار داشته باشد.

انتهای پیام/

Go to TOP