امام جمعه ی خور:

مسئولان مشکلات اقتصادی مردم را در یابند/ حج مکانی برای اعلام موضع امت اسلامی است

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد گفت: پرداختن به مشکلات مردم و مسایل داخلی و معیشت و اقتصاد از مهمترین مسائلی است که مسئولان باید به آن توجه کنند.

به گزارش سفیرخور امام جمعه خور در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن گرامیداشت میلاد با سعادت هشتمین اختر آسمان امامت و ولایت، امام رضا(ع) را اسوه کامل عبودیت معرفی کرد و افزود: حضرت امام رضا(ع) عاشق عبادت بودند، بسیاری از روز ها را روزه داشتند و شب ها را به شب زنده داری مشغول بودند.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد مهدی نژاد با اشاره به برگزاری مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری، برای رئیس جمهور و دیگر دولتمردان آرزوی موفقیت کرد.

وی با بیان توصیه های رهبر معظم انقلاب در این مراسم گفت: حضرت آیت الله خامنه ای در این مراسم سه جهت گیری عمده را مشخص کردند، اولین آن ها پرداختن به مشکلات مردم و مسایل داخلی و معیشت و اقتصاد است.

خطیب جمعه خور تعامل گسترده با دنیا را توصیه دیگر رهبر انقلاب عنوان کرد تصریح کرد: تلاش دشمنان نظام جمهوری اسلامی این است که کشور ما را منزوی نشان دهند اما با تعامل با دیگر کشور های جهان نشان داده ایم تا زمانی که به حقوق ما تجاوز نشود با هیچ کشوری دشمنی و خصومت نداریم.

وی افزود: توصیه دیگر رهبر فرزانه انقلاب این بود که در برابر هر سلطه طلب با صلابت و قدرت ظاهر شویم و هیچ جا نقطه ضعف نشان ندهیم، امروز آمریکا متجاوزترین کشوری است که امنیت کشورهای اسلامی را برهم زده پس باید در مقابل آن ها ایستاد.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد خاطرنشان کرد: توصیه می کنم رئیس جمهور همت خود را متوجه محرومیت زدایی، اجرای اسلام ناب محمدی، تقویت وحدت و عزت و توجه به ظرفیت های کشور و صراحت در مبانی انقلاب لازم می دانم بار دیگر در مورد توجه به اقتصاد مقاومتی تاکید کنم و توجه به تولید داخلی و اشتغال داخلی تاکید و یادآوری نمایم که رأی ملّت و تنفیذ آن موکول به حفظ و رعایت تعهّد به صراط قویم و مستقیم اسلامی و انقلابی است.

امام جمعه خور با انتقاد از هجمه ها علیه مراسم حج و حجاج گفت: وقتی شیعه امام علی(ع) در مسجد الحرام می گذارد، تبلیغ فرهنگ شیعه است و دشمن خواستار عدم حضور شیعیان در مناسک حج است.

وی حج را جایی برای ابراز عقیده امت اسلامی دانست و تصریح کرد: امت اسلامی جایی برای ابراز عقیده نیاز دارد و بهترین مکان برای آن مناسک حج است، امت اسلامی در حج می تواند در مورد مسجد الاقصی و حضور شرارت بار آمریکا در منطقه اعلام موضع کند، حج بدون اعلام برائت مورد قبول نیست،

انتهای پیام/

Go to TOP