امام جمعه ی خور:

علاقه مردم به امام هشتم برای اخلاق نیکو ایشان است

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد علاقه همه مردم را به امام هشتم به خاطر اخلاق نیک ایشان عنوان کرد و افزود: ابراهیم ابن عباس در مورد اخلاق و رفتار امام رضا(ع) نقل می کند هرگز امام را ندیدم که در سخن گفتن با کسی درشتی کند یا تند صحبت کند.

به گزارش سفیرخور امام جمعه خور در جشن میلاد امام رضا(ع) در جوار بارگاه امامزاده سید داود (ع) با اشاره به احادیث و روایات فضائل اخلاقی این امام همام را بر شمرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد مهدی نژاد علاقه همه مردم را به امام هشتم به خاطر اخلاق نیک ایشان عنوان کرد و افزود: ابراهیم ابن عباس در مورد اخلاق و رفتار امام رضا(ع) نقل می کند هرگز امام را ندیدم که در سخن گفتن با کسی درشتی کند یا تند صحبت کند.

وی افزود: اگر ما شیعه ائمه اطهار هستیم باید در همه رفتار و اخلاق خود پیروی کنیم، نباید در صحبت کردن با دیگران با تندی صحبت کنیم، باید با گرمی و اخلاق خوب با دیگران برخورد کنیم.

استاد درس اخلاق با بیان این که علی ابن موسی الرضا(ع) هرگز پای خود را جلو همنشین خود دراز نمی کرد، هرگز در برابر همنشین تکیه نمی کرد گفت: معصومین (علیهم السلام) همه نور واحد هستند، پیامبر (ص) هیچ گاه کنار دیوار نمی نشستند و در مجالس دور هم می نشستند و اگر کسی وارد مجلس می شد نمی توانست پیامبر را از بقیه تشخیص دهد.

وی با اشاره به ادامه روایت قهقهه زدن و بلند خندیدن را از نگاه ائمه نکوهیده عنوان کرد و افزود: ابن عباس نقل می کند که هرگز ندیدم امام رضا (ع) هنگام خندیدن قهقهه بزند و همیشه بر لبانش تبسم بود.

امام جمعه خور با اشاره به فضیلت ذکر صلوات بر محمد و آل اطهر پیامبر اکرم (ص) گفت: ذکر صلوات بر محمد و آل محمد(ص) در هر زمانی وارد شده است و اگر در نامه اعمال ما باشد بیشتر از همه سنگینی می کند و برای ما مفید است.
وی افزود:  درود فرستادن بر پیامبر و آل او هنگام وزش باد، عطسه کردن سفارش شده است، دوست داشتن اولیای خدا و دوستان آن ها و دشمنی با دشمنان آن ها و برائت جستن از رهبران آن ها ضروریات دین است.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد نیکی به پدر و مادر را موجب عاقبت بخیری دانست و افزود: اگر می خواهید در عمر دنیا و اخرت عاقبت به خیر شوید به پدر و مادر خود نیکی کنید حتی اگر مشرک باشند، به خاطر اینکه خداوند فرموده اند شکرگزار من و پدر و مادر خویش باشید.

وی با اشاره به اهمیت تبعیت از خدا و فرستادگانش گفت: امیر المومنین(ع) فرمودند که از پیامبر شنیدند هرکسی که تبعیت از کسی که اطاعت غیرخدا را از ما می خواهد جایز نیست، اگر کسی شما را به کار بد و نافرمانی خدا سوق داد، نباید تبعیت کنید که اگر تبعیت کنید کافر شده و خدای دیگری را تبعیت کرده اید.

امام جمعه خور تصریح کرد: مهم این است ما بتوانیم تبعیت از خدا و فرستادگانش داشته باشیم، ولایتمداری در همه جا حکومت می کند، حج و نماز بی ولایت هم عبادت نیست.

انتهای پیام/

Go to TOP