امام جمعه ی خور:

قرآن، کعبه و عترت پیامبر سه گزینه که خداوند آن ها را عزیز کرده است

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد گفت: قرآن، کعبه و عترت پیامبر(ص) سه چیز است که خداوند آن ها را عزیز و محترم شمرده است و احترام آن بر ما نیز واجب است.

به گزارش سفیرخور امام جمعه خور در جلسه درس اخلاق شنبه شب ها در جوار بارگاه امامزاده سید داود (ع) شهر خور با اشاره به روایتی گفت: خداوند چند چیز را عزیز و محترم شمرده است و احترام آن بر ما نیز واجب است.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد مهدی نژاد کتاب خدا را اولین چیز مورد احترام حق تعالی عنوان کرد و افزود: خداوند متعال قرآن را محترم دانسته است، کتاب خدا نور او است و هرکس می خواهد نور خودا را ببیند باید در کتاب او بنگرد.

وی افزود: برای همین است که در روایات آمده است تلاوت قرآن چشم را پر نور می کند و نگاه به آیات قران ثواب دارد، ما باید در حرف و عمل احترام کتاب خودا را نگه داریم و اعتقاد عملی داشته باشیم.

استاد درس اخلاق حکیم را یکی از صفات خدا معرفی کرد و افزود: حکیم به کسی می گویند که حرف و عمل او حق است. هر چیز که در قرآن کریم آمده حق است، اگر می خواهید کلام حق را بشنوید چه فرهنگی، سیاسی، اجتماعی یا اقتصادی قرآن بخوانید که قرآن در همه امور کامل است.

وی در ادامه دومین گزینه مورد احترام خداوند را خانه خدا معرفی کرد و افزود: کعبه ای که فقط به سمت و سوی آن باید نماز خواند و عبادت کرد.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد تصریح کرد: نیت برای قبولی اعمال بسیار مهم است، ما در برابر نعمت های خدا مدیون هستیم و با نیت شکر خدا نماز می خوانیم.

وی افزود: نماز آثار اجتناعی و فردی دارد و نزدیک شدن به خدا یکی دیگر از نیت هایی است که نماز را مورد قبول درگاه حق قرار می دهد، امیرالمومین(ع) به نیت این که خداوند سزاوار عبادت است نماز می خواند.

استاد حوزه و دانشگاه بهترین نیت برای نماز خواندن را حُبّ خدا عنوان کرد و افزود: بهترین نیت این است که چون خدا را دوست دارم و حب خدا در قلب من است نماز می خوانم، با حب خدا همه کارها درست می شود، اگر نیت برای خدا باشد خداوند همه چیز به انسان می دهد و انسان را بی نیاز می کند.

وی سومین گزینه مورد احترام خداوند متعال را عترت و اهل بیت پیامبر(ص) عنوان کرد و افزود: اهل بیت پیامبر (ص) نزد شیعیان همان طور که خداوند متعال دستور داده است عزیز و مورد احترام است، ما در شادی آن ها شاد و در ایام حزن و اندوهشان غمگین و عزاداریم.

انتهای پیام/

Go to TOP