استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد؛

رمز های قرآنی برای آسان کردن بندگی است

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد خداوند متعال رمز هایی در از راه قرآن به ما انتقال داده است که فهم آن ها بندگی خداوند را راحت می کند.

به گزارش سفیرخور امام جمعه خور در جلسه درس اخلاق شنبه شب ها در جوار بارگاه امامزاده سید داود (ع) خور با اشاره به رمز هایی که خداوند در قرآن نهاده است گفت: خداوند متعال رمز هایی در از راه قرآن به ما انتقال داده است که فهم آن ها بندگی خداوند را راحت می کند.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد مهدی نژاد اولین رمز را یاد نعمت های خدا عنوان کرد که محبت به خدا و شکرگزاری نعمت های الهی را به دنیال دارد و افزود: کسانی که شکرگزار نعمت های خدا نیستند یاد نعمت هایی که خداوند بدون منّت در اختیارشان گذاشته است نمی افتند، اگر بخواهیم نعمت ها را بشماریم قابل شمارش نیست، نعمت فقط پول و ثروت و مادی نیست بلکه نعمت هایی مانند سلامتی بزرگتر است.

وی افزود: یاد نعمت بی پایان خدا رمز توکل است، اگر انسان قدرت لایزال خدا را فراموش نکند توکل انسان قوی می شود. کسی که قدرت خدا را باور ندارد در توکل کردن ضعف دارد.

استاد حوزه و دانشگاه یاد علم و اگاهی خدا را رمز حیا و تقوا عنوان کرد و افزود: کسی اگر باور داشته باشد خدا از فکر و نیت افراد با خبر است به یقین با حیا و با تقوا می شود، گاهی اوقات می خواهیم کارهایی را در خفا انجام دهیم غافل از اینکه هیچ چیز بر خدا پوشیده نیست.

وی خاطرنشان کرد: انسان های با تقوا اعتقاد دارند که خدا از کوچکترین عمل او با خبر است، خدا علیم است یعنی اینکه بر همه چیز آگاهی دارد و به تعبیر امیرالمومنین(ع)  هرکس حیا ندارد دین ندارد.

استاد درس اخلاق یاد عدالت خدا را رمز خوف و ترس از خدا معرفی کرد و افزود: خداوندی که عادل است با کسی تعارف ندارد، اگر کسی یاد عدالت خدا باشد در رفتار خود دقت می کند تا به ناحق کاری انجام ندهد.

وی افزود: ما باید سعی کنیم در دین داری و اعتقادات خود جدی باشیم، زمان می گذرد اما دین تغییری نمی کند. هرکس انقلابی نیست و در دین اشکال می بیند بداند راه ائمه اطهار را اشتباه رفته است.

امام جمعه خور در ادامه صحبت های خود یاد امداد ها و کمک های خدا به ما رمز امید و رجاء دانست و خاطرنشان کرد: کسانی که در جبهه ها بودند می دانند در زمان جنگ توان نظامی ما در برابر عراق بسیار کمتر بود اما با امداد های غیبی بود که عملیات ها را پیروز می شدیم، امروز هم امداد های غیبی است که فتنه های زمان را برملا می کند، دشمن می داند که ایران با دین داری توانسته در برابر انها بایستد و برای همین است که هر روز دنبال فتنه انگیزی برای بز اندازی دین هستند.

انتهای پیام/

Go to TOP