امام جمعه ی خور:

پیروزی موصل نتیجه مقاومت مردمی است

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد آزاد سازی موصل را یک معجزه عنوان کرد و افزود: با فتوای ایت الله سیستانی و کمک و مقاومت های مردم در کمتر از ٩ماه موصل آزاد شد و جنایات و تفکر داعش در عراق خاتمه یافت.

به گزارش سفیرخور امام جمعه خور در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به فرار سیدن سالروز پذیرش قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت از سوی ایران گفت: دنیا جنگ جهانی علیه مردم ایران راه انداخت که ما را از بین ببرد ولی به خواست خدا همه توطئه ها به خودشان برگشت و مردم ایران و خانواده شهدا که با همه هستی خود مقابل آن ها ایستادند پیروز میدان شدند.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد مهدی نژاد آزاد سازی موصل را یک معجزه عنوان کرد و افزود: با فتوای ایت الله سیستانی و کمک و مقاومت های مردم در کمتر از ٩ماه موصل آزاد شد و جنایات و تفکر داعش در عراق خاتمه یافت.

وی با گریز به تاریخ گفت: امروز نیز مانند سال ۶٠ شاهد تکرار حمله به نهاد های متولد شده از انقلاب توسط نفوذی ها هستیم، حضرت امام خمینی (ره) در صحیفه نور سپاه را گرامی و مورد تأیید اعلام کرده و آن را چشم خود دانسته اند، تضعیف آن توسط بعضی مسئولان آب ریختن به آسیاب دشمن است

خطیب جمعه خور تصریح کرد: کسانی که چنین شبهه هایی ایجاد می کنند یا از قانون اساسی و قوانین مجلس شورای اسلامی و اساسنامه سپاه پاسداران بی اطلاع هستند یا مغرض هستند و عملکرد شایسته سپاه را مانع رسیدن به نیت های شوم خود می دانند و دنبال تخریب آن هستند.

وی افزود: اگر مدعیان تابع قانون هستند بدانند بر اساس اصل ١۵٠ قانون اساسی، وظیفه سپاه نگهبانی از انقلاب و دستاورد های آن است و هر تهدید که متوجه انقلاب و آرمان های آن شود در هرجا و هر مکان سپاه بر اساس قانون باید دخالت و مقابله  کند، بر اساس اصل ۱۴۷ قانون اساسی نیروهای مسلح موظفند با حفظ آمادگی نظامی خود در برنامه های اقتصادی دولت مشارکت کنند.

امام جمعه خور با اشاره به فرا رسیدن سالروز گشایش نخستین مجلس خبرگان رهبری در سال ۱۳۶۲ گفت: همه کشور ها فیلتر هایی با نام های مختلف دارند و نظارت بر عملکرد رهبر و تعیین آن مسئولیت سنگینی است که بر عهده خبرگان رهبری است.

وی با اشاره به وظیفه سنگین شورای نگهبان در ارتباط با برگزاری انتخابات ها گفت: چیزی که اعتماد ما را نسبت به انتخابات جلب می کند نظارت شورای نگهبان است.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد با اشاره به فرا رسیدن روز تأمین اجتماعی و بهزیستی گفت: خدمت رسان به نیازمندان و محرومین از وظایف مهم نهاد های حمایتی مانند بهزیستی است.

خطیب جمعه خور با تسلیت شهادت امام صادق (ع) گفت: دنیای اسلام، هم شیعیان و هم اهل سنت مدیون این امام همام هستند چرا که بیشترین روایات از زبان این امام بزرگوار نقل شده است.

انتهای پیام/

Go to TOP