«نیویورک تایمز» باز هم پسر «ترامپ» را سوژه کرد

روزنامه آمریکایی که دیدار پسر ترامپ با یک وکیل روس را افشا کرد، مدعی است او از قبل می دانسته که ملاقات پیش رو بخشی از تلاش روسیه برای کمک به ستاد انتخاباتی پدرش است.

به گزارش سفیرخور به نقل از رویترز، «نیویورک تایمز» به دنبال افشای دیدار «دونالد ترامپ جونیور» پسر ارشد رئیس جمهوری آمریکا با یک وکیل روس، ادعای جدیدی را درباره وی مطرح کرد.

گفتنی است ترامپ جوان پیشتر ضمن تایید این ملاقات، گفته بود که دیدارش با «ناتالیا وسلنیتسکایا» به این دلیل صورت گرفت که وی مدعی دسترسی به اطلاعاتی علیه «هیلاری کلینتون» رقیب پدرش در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا بود.

حالا نیویورک تایمز می گوید پسر ترامپ که پیشتر سخنی از پیش آگهی خود مبنی بر همدستی خانم وکیل با کرملین به میان نیاورده بود، پیش از دیدار با وی، از طریق پست الکترونیک (ایمیل) از این حقیقت که ملاقات پیش رو بخشی از تلاش روسیه برای کمک به ستاد انتخاباتی پدرش است، آگاه شده بود!

این در حالی است که ترامپ جوان در بیانیه ای که روز یکشنبه منتشر کرد، گفت: خانم وکیل گفته بود اطلاعاتی از نحوه ارتباط روس ها با کلینتون دارد به این معنی که کمیته ملی دموکرات ها از روسیه کمک مالی دریافت می کند. البته، با کمی تامل مشخص شد که اظهارات وی مبهم و بی معنی است و اطلاعات قانع کننده ای ندارد. در واقع، هیچ جزئیات یا اطلاعات درخوری ارائه یا حتی پیشنهاد نشد.

اما حالا نیویورک تایمز دلایل پسر ترامپ برای دیدار با وکیل روس را به چالش کشیده و می گوید دولت مسکو منبع اصلی اطلاعات مخرب علیه کلینتون بوده است و مدرک جدید می تواند برای کمیته حقیقت یابی که پیرامون پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا تحقیق می کند، جالب باشد.

اما آنچه که در این مناقشه جالبتر به نظر می آید این است که ترامپ و مخالفینش هر دو سعی می کنند برای جلب افکار عمومی آمریکا، دولت روسیه را مقصر نشان دهند- حال آنکه کرملین بارها از بابت اینکه مسکو به حربه ای برای جنگ داخلی احزاب آمریکا تبدیل شده، ابراز نارضایتی کرده است.

این در حالی است که دولت ترامپ پیشتر سعی می کرد با بی تفاوت نشان دادن خود، موضعی خنثی نسبت به اتهام همدستی با روسیه بگیرد حال آنکه اخیرا رویکرد خود را تغییر داده و می گوید مسکو حتما در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ دخالت کرده است؛ اما نه به نفع ترامپ!

در این رویکرد جدید، جمهوریخواهان و دموکرات های آمریکا هر یک دیگری را به همدستی با روسیه متهم می کند.

مهر

Go to TOP