کارشناس مسائل تاریخی:

۱۵ خرداد زمینه ساز پیروزی انقلاب شد

حجت الاسلام و المسلمین موسوی قیام ۱۵ خرداد را زمینه ساز پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: مردم با شعار یا مرگ یا خمینی در حمایت از مرجعیت به پا خاستند و با رهبری های امام خمینی(ره) انقلاب به پیروزی رسید.

به گزارش سفیرخور کارشناس مسائل تاریخی بعد از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت قیام خونین ۱۵ خرداد در مسجد جامع شهر خور با اشاره به جنایات رژیم پهلوی گفت: محمدرضا پهلوی که دل به کاخ سفید خوش کرده بود و خود را از مردم ایران جدا می دانست در حادثه ۱۵ خرداد نزدیک به ۱۵ هزار نفر را به شهادت رساند.

حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر موسوی قیام ۱۵ خرداد را زمینه ساز پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: مردم با شعار یا مرگ یا خمینی در حمایت از مرجعیت به پا خاستند و با رهبری های امام خمینی(ره) انقلاب به پیروزی رسید.

وی با اشاره به نقش پر رنگ علما در طول تاریخ گفت: هوشیاری فقیهان و علما در طول تاریخ بوده است که توانسته اسلام را تا به این مرحله برساند و موجب ترویج آن در سراسر جهان شود.

کارشناس مسائل مذهبی رمز موفقیت شیعیان را شناخت دشمن، تیزبینی و توکل بر خدا و حمایت های امام زمان(عج) دانست و عنوان کرد: این که رهبر معظم انقلاب دل به غرب و شرق نمی بندند و در برابر دشمن تصمیم صحیح می گیرند راز موفقیت و حفظ کشور از شر دشمن است.

وی فاصله بین مردم و علما و خله سلاح عشایر را از عوامل مسلط شدن رضا خان پهلوی بر مردم عنوان کرد و افزود: رضا شاه با ایجاد تفرقه بین مردم و علما توانست مردم را از پشتیبانی علما باز دارد و در خفقان بر مردم مسلط شود.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خاطر نشان کرد: امام خمینی(ره) در زمانی که رژیم پلهوی اجازه فعالیت به علما و روحانیون نمی داد دست به افشاگری زد و با پشتیبانی مردم طومار حکومت پهلوی را پیچید.

وی با اشاره به توطئه های دشمنان در کشور گفت: لوایح شش گانه که در آمریکا تنظیم شده بود و قرار بود به تصویب مجلس ایران برسد با قیام علما و امام (ره) مواجه شد و این آن ها با این حرکت نشان دادند که ایران جزیره ای امن برای آمریکایی ها نیست.

انتهای پیام/

Go to TOP