امام جمعه ی خور:

شخصیت امام خمینی(ره) سلسله جنبان نهضت های انقلابی است

حجت الاسلام و المسلمین مهدی گفت: انقلاب اسلامی باعث تجدید قوای اسلام شد و مسلمانان قوت گرفتند، دنیای غرب که می خواست بشر را لائیک کند اما امام آمد و با کمک مردم و شهدا اسلام را تجدید کرد.

به گزارش سفیرخور امام جمعه خور در خطبه های نماز جمعه این شهر ضمن تسلیت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) با اشاره به ابعاد شخصیتی ایشان گفت: شخصیت والای بنیان گذار جمهوری اسلامی آن چنان با عظمت، تابنده و درخشنده شد که تمام انقلابیون عالم فارغ از هر دین و آئین و مذهب و عقیده ایشان را به عنوان سلسله جنبان نهضت های انقلابی تاریخ معاصر می شناسند.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد مهدی نژاد افزود: انقلاب اسلامی باعث تجدید قوای اسلام شد و مسلمانان قوت گرفتند، دنیای غرب می خواست بشر را لائیک کند اما امام آمد و با کمک مردم و شهدا اسلام را تجدید کرد.

وی افزود: هر کس بخواهد انقلابی باشد باید اعتقاد به امام و راه امام را سرلوحه کار خود را قرار دهد، همه سخنان امام (ره) در صحیفه نور موجود است، مواضع ایشان در مورد آمریکا و منافقین موجود است، مطالعه آن باعث شناخت آرمان های امام(ره) خواهد شد.

خطیب جمعه خور افزود: رهبر معظم انقلاب مسأله تحریف آرمان های امام (ره) را مطرح کردند، عده ای ادعای امام دوستی دارند اما فکر و ذکر و خیالشان با غرب است، مردم با این افراد سازش نخواهند کرد.

امام جمعه خور با اشاره به بیانات رهبر فرزانه انقلاب در جلسه انس با قرآن گفت: عده ای انسان های نالایق سرنوشت مجامع اسلامی را به دست گرفته اند، به ظاهر معتقد به قرآن اند اما به محتوای آن عقیده ندارند.

وی افزود: این افراد با کفار مأنوسند و خیال می کنند با پول می توانند صمیمیت دشمنان را جلب کنند اما نمی دانند زمانی که سودی برای آن ها نداشته باشند دور انداخته خواهند شد.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد تصریح کرد: باید در اعلام دین داری صراحت داشت، مسئولان در زمینه ذکر مبانی اسلامی صریح باشند و با صراحت بر آرمان ها و عقاید تاکید کنند.

امام جمعه خور با اشاره به فضیلت ماه مبارک رمضان گفت: ماه رمضان زمینه ای برای تشخیص بیمارها فراهم است، تنها کسی که می تواند بیماری های روحی را تشخیص دهد خود انسان است، بدی های خود را یادداشت کنیم و برای رفع آن ها در این ماه تلاش کنیم تا بتوانیم یکی یکی این بیماری های را مداوا کنیم.

انتهای پیام/

Go to TOP