امام جمعه ی خور:

رئیس جمهور نباید با دشمن تعارف داشته باشد/ امنیت کشور حاصل حضور مردم در عرصه هاست

حجت الاسلام المسلمین مهدی نژاد گفت: کسی را انتخاب کنیم که پایبند به اسلام ناب باشد، در مقابل دشمن بایستد و با آن ها تعارف نداشته باشد، به عدالت و منافع ملی پایبند باشد، مرز خود را با دشمن مشخص کند و با آن ها رودربایستی نداشته باشد.

به گزارش سفیرخور امام جمعه خور در خطبه های نماز جمعه این شهر امنیت کنونی کشور را مدیون فداکاری و رزمندگی سربازان گمنام امام زمان (عج) عنوان کرد و افزود: این که کشور ما در منطقه ای پر آشوب دارای امنیت است حاصل رشادت های سربازان گمنامی است که نگذاشته اند آسیبی به کشور برسد.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد مهدی نژاد با اشاره به آیه صد سوره انبیا گفت: تمام کتب آسمانی به ظهور منجی اشاره کرده اند و از همه از ظهر حضرت مهدی (عج) خبر داده اند، ما برای این انقلاب کرده ایم که زمینه ظهور امام زمان (عج) را فراهم کنیم.

وی با انتقاد از سازش با دشمن گفت: یکی از فلسفه های غیبت امام زمان(عج) عدم تعامل با دشمن است و این که هیچ عهد و پیمانی با ظالم نداشته باشند.

خطیب جمعه خور با انتقاد از رفتار برخی مسئولان برگزاری انتخابات در عدم رعایت بی طرفی گفت: کسانی که مجری انتخابات هستند باید مواظب باشند که پا را فراتر از قانون انتخابات نگذارند، شورای نگهبان به طور جدی با متخلفان برخورد کند.

وی با اشاره به اوضاع سیاسی کشور گفت: امروز بحث اصول گرایی و اصلاح طلبی و راست و چپ مطرح نیست، امروز ایران به دو قسمت انقلابی و ضد انقلابی تقسیم شده است.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد افزود: توانایی مدیریت و احراز مناسب مدیریتی یک نعمت است، امروز خدای متعال قدرت ایجاد، تغییر و تسریع مسیر را به ما داده است، اگر این نعمت در جهت خدمت به مردم و هدایت جامعه به سمتی که دین خدا است به کار رفت شکر نعمت است، گاهی کفران نعمت ها قابل جبران نیست.

وی با اشاره به قدرت انتخاب مردم گفت: اگر دولتی از اسلام و ولایت تخطی کرد مردم می توانند در انتخابات او را تغییر دهند، مردم با تفکر و منطق انتخاب کنند، اگر با منطق انتخاب کردند نزد خدا اجر خواهند داشت.

خطیب جمعه خور در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به اظهارات برخی مسئولان در مورد دور کردن سایه جنگ با برجام و غیر آن گفت: حضور مردم در انتخابات تعیین کننده است، اگر مردم در انتخابات حضور داشته باشند امنیت کشور تأمین می شود، انتخابات امنیت ملی را تأمین می کند.

وی با اشاره به نقش کارگران در اقتصاد کشور گفت: نقش کارگر را باید به عنوان محور کار و اشتغال در کشور معرفی کرد، هر کس که در دولت آینده مسئول شود باید روز اول همت خود را در زمینه اشتغال به کار گیرد.

حجت الاسلام المسلمین مهدی نژاد با اشاره به خصوصیاتی که رئیس جمهور باید داشته باشد گفت: کسی را انتخاب کنیم که پایبند به اسلام ناب باشد، در مقابل دشمن بایستد و با آن ها تعارف نداشته باشد، به عدالت و منافع ملی پایبند باشد، مرز خود را با دشمن مشخص کند و با آن ها رودربایستی نداشته باشد.

وی تصریح کرد: رئیس جمهور باید درد مردم را بداند و با مردم صمیمی باشد، مردم را محرم خود بداند و از فساد دور و دنبال اشرافی گری نباشد.

انتهای پیام/

Go to TOP