امام جمعه ی خور:

قرآن برنامه جامع زندگی است

حجت الاسلام مهدی نژاد قرآن را برنامه جامع برای زندگی انسان ها عنوان کرد و افزود: وقتی خداوند متعال در قرآن کریم به معاد و قیامت اشاره می کند برای این است که انسان به فکر آخرت خود باشد و برای روز جزا اندوخته ای تهیه کند.

به گزارش سفیرخور امام جمعه خور شب گذشته در جلسه اخلاق شنبه شب ها قرآن را شفایی برای همه دردها عنوان کرد و افزود: قرآن نافع ترین قصه ها و شفای تمام درد ها است.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد مهدی نژاد بخل، حسد و تکبر را از جمله درد های روح و روان انسان عنوان کرد و افزود: با قرائت و تفکر در معنی و مفهموم آیات قرآن کریم می توان تمام این صفات رذیله را از خود دور کرد.

وی قرآن را برنامه جامع برای زندگی انسان ها عنوان کرد و افزود: وقتی خداوند متعال در قرآن کریم به معاد و قیامت اشاره می کند برای این است که انسان به فکر آخرت خود باشد و برای روز جزا اندوخته ای تهیه کند.

این استاد درس اخلاق قرآن را نصیحت کننده دانست و افزود: خواندن، گوش کردن و نگاه به آیات قرآن به زندگی انسان نورانیت می بخشد.

وی ترتیل را بهترین نوع قرائت قرآن دانست و اظهار کرد: قرائت قرآن روح و روان انسان را جلا می دهد و خوب است انسان روزانه تعدادی از آیات قرآن را تلاوت کند.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد قرآن را دستور جامع زندگی معرفی کرد و افزود: چیزی نیست که در قرآن نیامده باشد و باید با تفکر و تدبر در آیات به این راهنمای کامل دسترسی پیدا کنیم.

وی افزود: امام علی(ع) قرآن را مانند طنابی که از منشأ خلقت برای نجات انسان ها آویخته شده است معرفی کرده و آن را راه ترقی دانسته است.

امام جمعه خور با اشاره به اوضاع منطقه و تجاوز آمریکا به کشور های همسایه ایران گفت: خداوند در قرآن می فرمایند هرگز مسلمانان غیرمسلمانان را به عنوان دوست انتخاب نکنند و همیشه در برابر دشمن قدرت و استقامت خود را حفظ کنند.

وی افزود: امروز شاهد هستیم که تنها با مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان، آن ها را در رسیدن به هدف های خود ناکام گذاشته ایم.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد در توصیف قرآن از کلام امیرالمومنین(ع) گفت: قرآن شفاعت کننده ای است که شفاعت آن پذیرفته و گوینده است که گفتارش تصدیق شده است پس حرام آن را حرام و حلال آن را حلال بدانید.

وی افزود: قرآن گزارشی است از آنچه در گذشته اتفاق افتاده و از آینده نیز خبر داده است و قرآن برای خواندن و دعوت کردن مردم کافی است.

انتهای پیام/

 

Go to TOP