مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی خوروبیابانک خبرداد؛

انجام ۱۳۷۹ مأموریت اورژانس شهرستان خوروبیابانک

رضا رحمت گفت: پرسنل اورژانس شهرستان خوروبیابانک در سال ۹۵ در یک هزار و ۳۷۹ مأموریت اورژانسی شرکت کردند.

به گزارش سفیرخور مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان خوروبیابانک در گفتگو با خبرنگار سفیرخور گفت: نیروهای امدادی شهرستان در سال ۹۵ تعداد یک هزار و ۳۷۹ ماموریت اورژانس پیش‌بیمارستانی انجام داده اند که از این تعداد، ۴۵۸ مورد آن تصادفی و ۹۲۱ مورد، غیرتصادفی است.

رضا رحمت افزود: در مجموع ماموریت‌های انجام شده در این مدت، ۹۶۹ بیمار و مصدوم پس از دریافت خدمات فوریت‌های پزشکی، توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل و ۳۳۸ نفر به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند.

وی افزود: سال گذشته، ۲۷۳ بیمار قلبی، ۱۲۹ تنفسی، ۵۸ مصدوم ناشی از مسمومیت، ۷۰ بیمار سکته مغزی، ۴۶ مصدوم ناشی از حوادث غیررانندگی، ۲۴ بیمار سوختگی، ۹ مورد زنان و ۴۱ مصدوم ناشی از سقوط از خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی خوروبیابانک استفاده کردند.

رحمت با اشاره به انجام یک مورد ماموریت احیای موفق در این مدت افزود: ۲۹ حادثه ویژه سال گذشته در شهرستان خوروبیابانک رخ داد که یک مورد از آنها مربوط به واژگونی اتوبوس در محور خور به رباط پشت بادام از توابع استان یزد با ۱۲ مصدوم بوده است.

وی با اشاره به اختصاص ۲ دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر ۳۱۵ به فوریت‌های پزشکی شهرستان در سال گذشته خاطرنشان کرد: پرسنل اورژانس ۱۱۵ شهرستان خوروبیابانک در ۲۷ مانور در سال ۹۵ شرکت کردند.

مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان خوروبیابانک با اشاره به افزایش ۸٫۸ درصدی کل ماموریت‌های اورژانس ۱۱۵ این شهرستان نسبت به سال ۹۴، گفت: اورژانس پیش‌بیمارستانی خوروبیابانک با استفاده از ۴ پایگاه و ۲۲ نفر پرسنل به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات به مصدومان و بیماران اورژانسی است.

انتهای پیام/

Go to TOP