رئیس اداره هواشناسی خوروبیابانک خبر داد؛

بیشترین میزان بارندگی ۲۴ ساعت گذشته استان در خوروبیابانک

سعادت گفت: شهرستان خوروبیابانک با ۱۱ و شش دهم میلیمتر بارندگی بیشترین سهم بارندگی را در استان اصفهان به خود اختصاص داده است.

به گزارش سفیرخور بارش باران و برف به طبیعت کویری شهرستان خوروبیابانک طراوت بخشید.

رئیس اداره هواشناسی شهرستان خوروبیابانک در گفتگو با خبرنگار سفیرخور گفت: سامانه بارشی از ساعات اولیه روز جمعه وارد شهرستان شد و تا امروز به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

رضا سعادت افزود: روستای خنج با ٢٢ و یک دهم میلیمتر و روستاهای ایراج و بازیاب به ترتیب با ٢١ و دو دهم میلیمتر و ١٧ و نیم میلیمتر در مجموع دو روز اخیر بیشترین میزان بارندگی را به خود اختصاص دادند.

وی با اشاره به اینکه دمای هوا امشب به سه درجه زیر صفر خواهد رسید  افزود: سرما تا اواسط هفته جاری در شهرستان ادامه خواهد داشت و در روز های پایانی هفته به مرور با ورود سامانه بارشی جدید شاهد بارندگی هایی خواهیم بود.

رئیس اداره هواشناسی خوروبیابانک خاطر نشان کرد: شهرستان خوروبیابانک با ۱۱ و شش دهم میلیمتر بارندگی بیشترین سهم بارندگی را در استان اصفهان به خود اختصاص داده است.

سعادت خاطر نشان کرد: از اول مهر ماه تا امروز یعنی سال زراعی ٩۶-٩۵ مجموع بارش های شهرخور به ٣٨ و پنج دهم میلیمتر رسیده است که نسبت به سال گذشته رشد یک درصدی داشته و نسبت به میانگین بلند مدت که ٧۵ میلیمتر است رشد خوبی شاهد هستیم.

وی افزود: به دنبال خشکسالی های اخیر، این بارش ها نوید سال پرمحصولی برای کشاورزان و مراتع سرسبز برای دامداران خواهد داشت.

انتهای پیام/

 

Go to TOP