امام جمعه ی خور:

نماز پله ای برای ترقی معنوی/ تارک الصلاه بدترین موجودات است

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد در جلسه درس اخلاق نماز را باعث ایجاد ترقی معنوی در انسان معرفی کرد.

به گزارش سفیرخور  امام جمعه ی خور شامگاه شنبه در جلسه درس اخلاق با موضوع اهمیت نماز در جوار بارگاه امامزاده سید داود (ع) خور گفت: در فرهنگ اسلامی گاهی مطالب از زبان و دیدگاه حیوانات بیان می شود، در روایتی از پیامبر اکرم(ص) در کتاب جامع الاخبار در باب نکوهش ترک کردن نماز آمده است که: « سگ همواره حمد خداوند می گوید که او را سگ آفریده و خوک نیافریده است، خوک نیز همراه خداوند را شکر گذار است که او را خوک آفریده است ولی کافر نیافریده است.»

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مهدی نژاد در ادامه افزود: در ادامه روایت آمده است: «کافر نیز همواره از خداوند سپاسگزار است که او را کافر خلق کرده و منافق قرار نداده است.»

وی افزود: بدترین جای جهنم به منافقین اختصاص یافته است، به کسانی که دو رو هستند و نفاق دارند، از صدر اسلام تا کنون بیشترین ضربه را منافقین به ما وارد کرده اند و بهترین شخصیت ها را از ما گرفته اند.

امام جمعه ی خور با بیان ادامه روایت گفت: «منافق نیز خدای را شاکر است که او را منافق خلق کرده است ولی در گروه «تارک الصلاه» قرار نداده است.»

مذمت کمک به کسی که تارک الصلاه است

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد قطع همکاری با گناهکاران را یکی از راه های خشکاندن ریشه گناه عنوان کرد و افزود: وقتی کسی بفمند به خاطر اخلاق بد و ناپسند او در جامعه مورد بی توجهی قرار می گیرد رفتار خود را اصلاح می کند.

وی افزود: کسی که به تارک الصلاه کمک می کند(مادی، معنوی، رفتاری، اجتماعی و …) حتی به اندازه یک لقمه، مانند کسی است که هفتاد پیامبر را بکشد که اولین آن ها حضرت آدم(ع) و آخرین آن ها حضرت محمد (ص) است.

نماز پله ای برای ترقی معنوی است

این استاد درس اخلاق در ادامه نماز را پله ای برای ترقی معنوی عنوان کرد و افزود: آماده شدن برای نماز جماعت و اقامه نماز به بهترین کیفیت برای این است که نماز جماعت ترقی معنوی را برای ما به همراه دارد.

وی با بیان روایتی از نبی مکرم اسلام (ص) راه های ایجاد ترقی معنوی را بیان کرد و افزود: سه چیز است که باعث افزایش ترقی معنوی می شود، اولین آن ها انتظار نماز بعد از اقامه نماز است، امیرالمومنین علی (ع) انتظار از این نماز تا نماز بعدی را کفاره گناهان می داند.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد عامل دیگر را حرکت از خانه به سمت مسجد برای اقامه نماز جماعت دانست و افزود: هنگامی که از خانه به سمت مسجد برای اقامه نماز قدم بر می داریم، هر قدم باعث ترقی معنوی در ما می شود.

وی سومین عامل ترقی معنوی را کامل وضو گرفتن عنوان کرد و افزود: یکی از معانی کامل وضو گرفتن این است که در هوای سرد با آب خنک وضو گرفته شود.

انتهای پیام/

Go to TOP