انهدام باندهای سارقان در اصفهان/ سردار آقاخانی: فضای نیروی انتظامی باید انقلابی و اسلامی باشد

سردار آقاخانی تاکید کرد: تقویت روحیه انقلابی و اسلامی در بین کارکنان همواره به‌عنوان یکی از اولویت‌های ما بوده است زیرا که تأثیرات این روحیه را در مأموریت‌های کارکنان خواهیم دید.

به گزارش سفیرخور فرمانده انتظامی استان اصفهان روز چهارشنبه در حاشیه جلسه جمع‌بندی نهایی نتایج نظارت تخصصی از فرماندهی انتظامی شهرستان مبارکه بابیان اینکه فضای نیروی انتظامی باید انقلابی و اسلامی باشد گفت: امروز نیروی انتظامی تشنه همین فضا است که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب در حکم انتصاب فرمانده ناجا بیان‌شده بود.

سردار عبدالرضا آقاخانی تأکید کرد: باید فضای نیروی انتظامی را اسلامی کرد، یعنی آنچه اسلام گفته دوری از محرمات و توجه به واجبات و حتی دوری از مکروهات نیز باید در نیروی انتظامی رعایت شود.

وی اظهار کرد: انقلابی بودن یعنی حق کسی را پایمال نکردن؛ به مردم امید دادن و توجه به خواسته مشروع مردم داشتن که همه این مسائل باید موردتوجه مسئولان نیروی انتظامی است و باید مأموران رعایت این‌گونه موارد را مدنظر قرار دهند.

فرمانده انتظامی استان ایجاد فضای انقلابی و اسلامی را از دیگر اقدامات این فرماندهی برشمرد و یادآور شد: تقویت روحیه انقلابی و اسلامی در بین کارکنان همواره به‌عنوان یکی از اولویت‌های ما بوده است زیرا که تأثیرات این روحیه را در مأموریت‌های کارکنان خواهیم دید.

این مقام انتظامی با تقدیر از اقدامات سازمان عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات در جهت مصونیت کارکنان و ارتقای فرهنگ دینی وایمانی در بین آنان تقدیر کرد و اظهار داشت: در طول سال طرح‌های ویژه‌ای همچون بصیرت کارکنان، بصیرت خانواده، طرح سراج، اقامه نماز اول وقت قرائت قرآن کریم در تمامی مراکز انتظامی، طرح نهضت حفظ قرآن کریم برای کارکنان اجرا می‌شود که با استقبال خوبی نیز مواجه شده است.

سردار آقاخانی به رتبه اول فرماندهی انتظامی استان در بین نیروهای مسلح در چهارمین همایش ایمنی نیروهای مسلح اشاره کرد و اظهار داشت: کاهش چشمگیر میزان تخلفات کارکنان پلیس استان از دلایل مهم ایجاد این فضای اسلامی و انقلابی است.

* باند سارقان بیش از ۲۰۰ رأس دام در اصفهان متلاشی شد

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان اظهار داشت: در پی وقوع سرقت احشام در شهرستان‌های غربی، شمالی و شرقی استان و اعلام شکایت دامداران به پلیس موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

سرهنگ ستار خسروی گفت: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که سارقان با خراب کردن دیوار دامداری و گله‌داری‌ها اقدام به سرقت احشام دامداران کرده و سپس به‌وسیله یک دستگاه خودرو از شهر خارج می‌گردند که با اقدامات ویژه و تخصصی کارآگاهان پلیس آگاهی استان مخفیگاه اعضای باند ۶ نفره سارقان دریکی از شهرستان‌های استان مورد شناسایی قرار گرفت.

این مقام انتظامی عنوان کرد: کارآگاهان در ادامه متوجه شدند که سارقان در شب یکی از ایام تعطیلات قصد انجام سرقت دیگری رادارند که با هوشیاری و اقدام به‌موقع و به هنگام مأموران سه نفر از اعضای این باند حین انجام سرقت دستگیر شدند.

سرهنگ خسروی عنوان داشت: با دستگیری متهمان، سه همدست دیگر آنان نیز به فاصله ۳ ساعت بعد در مخفیگاه خود دستگیر و به پلیس آگاهی استان انتقال داده شدند.

وی بابیان اینکه از این سارقان تعداد ۲۱ رأس دام کشف‌شده است گفت: متهمان در ظرف سه ماه فعالیت مجرمانه‌ای که داشتند بیش از ۲۰۰ رأس سرقت دام را در شهرستان‌های مختلف به سرقت برده بودند که تحقیقات برای شناسایی مالباختگان ادامه دارد.

رئیس پلیس آگاهی استان بابیان اینکه سرقت احشام یکی از جرائمی است که براثر سهل‌انگاری مالباختگان در سطح استان رخ می‌دهد بیان داشت: با دستگیری این باند میزان سرقت احشام ۷۸ درصد کاهش پیداکرده است که با تلاش‌های صورت گرفته و افزایش مهارت دامداران امیدواریم این رقم جرم را در استان به صفر برسانیم.

* کشف محموله ۲ میلیارد ریالی اسباب‌بازی قاچاق در شهرضا

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا گفت: مأموران انتظامی ایستگاه ایست و بازرسی شهید امامی شهرستان شهرضا حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون کشنده اویکو که از بوشهر به سمت تهران در حرکت بود مشکوک و آن را متوقف کردند.

سرهنگ حمید امیرخانی ادامه داد: در بازرسی از این کامیون، تعداد ۱۵۶ کارتن انواع اسباب‌بازی قاچاق فاقد هرگونه مدارک معتبر گمرکی کشف شد.

وی ارزش برآورد شده این محموله را دو میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: در این خصوص راننده کامیون دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

* ۱۰ میلیارد اموال مسروقه از باند ۸ نفره سارقان در اصفهان کشف شد

فرمانده انتظامی شهرستان برخوار اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت ترانس برق از کارگاه‌های صنعتی در سطح شهرستان، موضوع با اولویت در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت و با انجام اقدامات تخصصی برای کارآگاهان محرز شد که باندی حرفه‌ای در پشت پرده این سرقت‌ها قرار دارد.

سرهنگ علی صادقی افزود: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد این باند با شناسایی سوژه‌های خود که عمدتاً کارگاه‌ها، مرغداری‌های متروکه و ترانس‌های نزدیک چاه‌های کشاورزی بودند اقدام به سرقت نموده و در صورت وجود نگهبان، اقدام بستن دست و پای آن‌ها نموده و پس از سرقت لوازم موجود در کارگاه با تخریب ترانس‌های برق، مس‌های موجود در آن را سرقت و از محل متواری می‌شدند.

وی گفت: در ادامه تحقیقات کارآگاهان دریافتند این افراد با تغییر مکان، سرقت‌های خود را در محدوده شهرهای اصفهان، شاهین‌شهر، برخوار و اردستان انجام می‌دادند.

این مقام انتظامی آخرین اقدام تبهکارانه این باند را سرقت قریب به ۲ تن اتصالات راه‌آهن اعلام کرد و اظهار داشت: با هوشیاری و اقدام سریع و به‌موقع مأموران متهمان حین انتقال این محموله به محاصره پلیس درآمده و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان برخوار گفت: با اعترافات صورت گرفته مخفیگاه سارقان که کارگاه چوبی در حومه شهر اصفهان بود شناسایی و در بازرسی از آن اموال مسروقه از قبیل یخچال، ال سی دی، کولر، گوشی موبایل و کابل مسی کشف شد.

سرهنگ صادقی ارزش اموال مسروقه کشف‌شده از این باند را نزدیک به ۱۰ میلیارد ریال تخمین زد و گفت: متهمان تاکنون به ۱۱ فقره سرقت اعتراف کردند که پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند اما تحقیقات برای کشف ابعاد دیگری از فعالیت‌های مجرمانه این باند در شهرستان‌های استان و یا استان‌های دیگر کشور همچنان ادامه دارد.

* شک طلافروش به دستگیری سارق طلا ختم شد

فرمانده انتظامی شهرستان شاهین‌شهر و میمه گفت: در پی تماس صاحب یک مغازه طلافروشی در شاهین‌شهر مبنی بر حضور فردی مظنون به سارق در مغازه وی سریعاً مأموران یگان امداد شهرستان در محل حضور یافتند.

سرهنگ رجبعلی مختاری در این رابطه توضیح داد: این فرد اعلام کرد شخصی برای فروش مقداری طلاجات به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال مراجعه که با توجه به نداشتن فاکتور فروش از خرید طلاهای او امتناع کردم ولی این فرد با من درگیر و پس از ایجاد ضرب و شتم من متواری شد.

این مقام مسئول عنوان داشت: مأموران پس از اظهارات فرد طلافروش با دریافت مشخصات ظاهری مشتری به تعقیب او پرداخته و موفق شدند کمتر از یک ساعت او را دریکی از فرعی‌های اطراف دستگیر و به کلانتری منتقل کنند.

سرهنگ مختاری با اشاره به کشف طلاهای مورداشاره در بازرسی از متهم اظهار داشت: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد وی طلاجات را از منزل یکی از شهروندان سرقت کرده است.

این مقام انتظامی بیان داشت: همچنین در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که این سارق چند شب قبل نیز اقدام به سرقت یک دستگاه خودرو در سطح شهرستان کرده است که در این رابطه پرونده تشکیل و متهم جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

* در ۹ ماهه سال جاری؛ کاهش ۷ درصدی تصادفات جرحی در کاشان

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان با اعلام این خبر اظهار داشت: در این مدت ۱۹۴۰ فقره تصادف جرحی در این شهرستان رخ‌داده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۷ درصد کاهش‌یافته است.

سرهنگ کارآگاه مهدی پور غلامحسین به افزایش ۹ درصدی تخلفات رانندگان در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و اظهار داشت: برخورد با تخلفات رانندگی به‌خصوص تخلفات حادثه‌ساز به‌طورجدی در دستور کار مأموران پلیس راهور این فرماندهی قرار دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان خاطرنشان کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی بر اساس وظیفه و رسالتی که بر عهده دارد همواره به‌منظور کاهش تلفات و خسارات ناشی از تصادفات، در حال تلاش و کوشش شبانه‌روزی است و امید است رانندگان گرامی با عمل به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، کمک‌حال پلیس باشند.

انتهای پیام/ پایگاه خبری پلیس/

Go to TOP