امام جمعه خور:

۹ دی مصادره نشدنی است

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد با اشاربه به مردمی بودن حماسه ۹ دی، آن را متعلق به هیچ گروه و جناهی ندانست و ۹ دی را مصادره نشدنی معرفی کرد.

به گزارش سفیرخور امام جمعه ی خور در خطبه های نماز جمعه این هفته ۹ دی را یک حادثه بی نظیر عنوان کرد و گفت: ۹ دی مصادره نشدنی است و هیچ گروهی نمی تواند از آن به نفع خود استفاده کند.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مهدی نژاد با اشاره به مردمی بودن حماسه ۹ دی افزود: زمانی که مردم با بصیرت و هوشیاری خود وابستگی خواص بی بصیرت را فهمیدند، راهشان را از آن ها جدا و حماسه ۹ دی را خلق کردند.

وی تصریح کرد: از نشانه های حماقت دشمنان اسلام این است که هنوز این مردم را نشناخته اند، خواص بی بصیرت، بی عرضه و مزدور دشمن نیز مردم را نشناخته بودند که فکر می کردند مردم چشم بسته از آن ها پیروی می کنند.

خطیب جمعه خور خاطرنشان کرد: در حماسه ۹ دی هیچ کس دست اندرکار نبود و قدرت فکری که شاکله نظام اسلامی است مردم را به خیابان کشاند و آن حادثه بی نظیر را به وجود آورد.

وی افزود: وجود نظامی بر آمده از قدرت اسلام و دارای نفوذ در منطقه موجب برانگیخته شدن دشمنی قدرت های جهانی است، دشمن با حیله گری و استفاده از انواع روش ها، از جمله حرف زدن، لخند زدن، تشر زدن می خواهد صاحب خانه را خلع سلاح کند و به خانه وارد شود.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد در بخش دیگری از خطبه های نماز با اشاره به نامه حضرت امام خمینی(ره) به گورباچوف گفت: رهبر کبیر انقلاب در آن نامه شجاعانه به عدم نیازمندی مسلمانان به دیگر قدرت ها اشاره می کند و کمونیسم را از جوابگویی به نیاز های جهانی که اصول آن از اعتقادات معنوی سرچشمه می گیرد عاجز می داند.

امام جمعه ی خور با اشاره به سالروز ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ایشان را الگوی ولایت پذیری و ولایتمداری دانست و افزود: ولایت پذیری یعنی اینکه باید ها و نباید هایی که رهبر و پیشوا اعلام می کند را بدون چون و چرا بپذیریم و در هیچ موردی چانه زنی نکنیم.

انتهای پیام/

Go to TOP