۲ روش برای بازنشانی قفل صفحه گوشی

فراموش کردن پین، گذرواژه یا الگوی قفل صفحه‌ ممکن است برای هر کاربری پیش بیاید. اگر شما هم به هر دلیلی نمی توانید قفل صفحه گوشی خود را باز کنید از راهکارهای که در ادامه مطلب می آید استفاده کنید.

به گزارش سفیرخور در صورتی که رمزتان را فراموش کردید قفل صفحه را در دستگاه Xperia™‎ خود بازنشانی کنید. البته گفتن این نکته ضروری است که قبل از استفاده از هر روش حتما اطلاعات مربوط به پیامد و شرایط مورد نیاز هر روش بازنشانی را به دقت مطالعه کنید تا دچار دردسر تازه ای نشوید.

راهکارها:

۱- برای بازنشانی قفل صفحه، از سرویس my Xperia استفاده کنید

اگر نگران محتویات گوشی خود هستید باید بدانید که استفاده از این روش باعث حذف اطلاعات شما نمی شود.

برای استفاده از این روش بازنشانی، باید سرویس my Xperia را از قبل در دستگاهتان فعال کنید. برای بررسی اینکه my Xperia در دستگاهتان فعال شده است یا نه، به سایت myxperia.sonymobile.com بروید و با استفاده از حساب Google™‎ که در دستگاهتان تنظیم کرده‌اید، به سیستم وارد شوید. علاوه براین برای پیاده سازی این روش باید حتما دستگاه تان به اینترنت وصل باشد.

مراحل:

از یک دستگاه متصل به اینترنت مثل کامپیوتر به myxperia.sonymobile.com بروید.

با استفاده از همان حساب Google™‎ یا Sony Entertainment Network که در دستگاه Xperia™‎ خود راه‌اندازی کرده‌اید، به سیستم وارد شوید.

در بخش دستگاه‌های شما (Your Devices) روی تصویر دستگاه Xperia™‎ خود کلیک کنید.

برای جایگزین کردن قفل صفحه فعلی با کد پین جدید، قفل یا تغییر پین (Change PIN) را انتخاب کنید.

دستورالعمل‌ های روی صفحه را که توسط سرویس my Xperia ارائه می‌شود دنبال کنید.

۲- برای بازنشانی قفل صفحه دستگاه Xperia™‎ خود، از قابلیت تعمیر نرم‌افزار در برنامه Xperia™ Companion استفاده کنید.

نصب شدن دوباره نرم افزار دستگاه، حذف همه داده های ذخیره شده در حافظه داخلی از پیامدهای استفاده از این روش است. محتوای کارت حافظه خارجی حذف نمی‌ شود.

شرایطی که برای استفاده از این روش نیاز دارید اول از همه دسترسی کامپیوتر به اینترنت است. به علاوه شما نیازمند یک کابل USB هستید تا دستگاهتان را به کامپیوتر وصل کنید. توجه داشته باشید که باید باتری دستگاه تان باید حداقل ۸۰٪ شارژ داشته باشد.

مراحل کار:

قبل از انجام تعمیر نرم‌افزاری، مطمئن شوید اطلاعات کاربری Google™‎ خود را می ‌دانید. متناسب با تنظیمات امنیتی‌ شما، ممکن است نیاز باشد برای شروع دستگاه بعد از تعمیر نرم ‌افزاری، آن‌ ها را در وارد کنید.

مطمئن شوید Xperia™ Companion برای Windows یا Mac OS در رایانه Mac®‎ نصب شده است.

اگر Xperia™ Companion به طور خودکار باز نشد، آن را اجرا کرده و را از روی صفحه انتخاب کنید.

برای نصب مجدد نرم افزار و تکمیل تعمیر، دستور العمل‌ های روی صفحه را دنبال کنید.

کلیک

Go to TOP