گوشی آیفونی که در کف دریاچه پیدا شد و همچنان کار می کرد!

اگرچه ممکن است تا به امروز، گزارش های متعددی را در خصوص مقاومت و یا به بیانی ساده تر، جان سالم به در بردن گوشی های هوشمند تحت شرایط مختلف شنیده باشید، اما این بار داستان اندکی متفاوت است. با ما همراه باشید.

داستان از جایی شروع می شود که شخصی به نام مایکل گانتروم، از ساکنین شهر Knox ایالت پنسیلوانیا تصمیم می گیرد تا به همراه دوستان خود به ماهیگیری برود که ناگهان گوشی آیفون ۴ از دست وی سُر خورده و به داخل دریاچه می افتد.

 

گانتروم در این باره می گوید:

من ماهی را گرفتم، یک ماهی فلس آبی (Blue Gill) بود؛ اما ارزشش را نداشت.

 

اما از آن جایی که این دریاچه بنا به دلایلی از قبیل کمبود آب سد، در مقاطعی از سال به طور کامل خشک می شود، ساکنان این منطقه به جست و جوی تجهیزات و وسایل بر جای مانده ماهیگیران در این دریاچه می روند.

 

یکی از این افراد دنیل کالگرن نام دارد که یک مهندس مکانیک است و به منظور پیدا کردن اشیای فلزی، راهی این دریاچه شد. اما چیزی که عاید وی شد نه یک فلز با ارزش، بلکه یک گوشی آیفون ۴ اپل بود که در زیر حدود ۱۵ سال، گل و لای مدفون شده بود.

== من گوشی را به خانه بردم، تمیزش کردم و در برنج گذاشتم. از سر کنجکاوی مشتاق شدم تا ببینم که آیا این گوشی دوباره مثل قبل کار خواهد کرد یا خیر.

 

پس از دو روز، گوشی روشن شد و محافظ صفحه Pittsburgh Penguins بر روی آن به نمایش درآمد. کالگرن توانست شماره صاحب گوشی یعنی گانتروم را پیدا کند و این خبر خوش را به وی بدهد. اگرچه در ابتدا، گانتروم حرف کالگرن را باور نکرد اما زمانی که عکسی از صفحه نمایش گوشی خود را دید، یقین حاصل کرد.

 

گفتنی است کالگرن، گوشی را از طریق پست برای صاحبش که قرار است این گوشی را پس از تعمیر درست و حسابی، به مادرش بدهد، ارسال کرد.

a8df0467-c69b-48d8-a696-051417579e68 e3266ed6-a00f-4d74-aa1d-1423b1819e51

Go to TOP