امام جمعه ی خور عنوان کرد:

ذکر اهل بیت درمانی برای درد ها و گرفتاری ها

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد ذکر اهل بیت را از حقوق ایشان عنوان کرد و ثمره ی آن را درمانی برای درد ها و گرفتاری های ما دانست.

به گزارش سفیرخور امام جمعه ی خور در مراسم عزاداری شب عاشورا در حسینیه اعظم شهر خور یاد کردن اهل بیت را یکی از حقوق ایشان عنوان کرد و افزود: ذکر فضائل اهل بیت پیامبر برای درد ها درمان و برای گرفتاری ها شفاعت است.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مهدی نژاد ذکر مصائب اهل بیت را از دیگر حقوق اهل بیت عنوان کرد و افزود: همانطور که بر ذکر فضائل اهل بیت تاکید شده است بر ذکر مصائب اهل بیت نیز سفارش شده است.

وی افزود: مصیبت اهل بیت از روز عاشورا شروع شده است و در روایتی از امام حسین (ع) آمده است که ریختن قطره ای اشک برای مضلومیت اهل بیت، کلید بهشت است.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد حضور در مجالسی که ذکر مصیبت اهل بیت پیامبر می شود را در تمام دوران ها کلید پیشرفت و سعادت معرفی کرد.

امام جمعه ی خور کینه، حسادت و بخل را از جمله گرفتاری های روزمره عنوان کرد و افزود: با ذکر اهل بیت می توان این صفات رذیله را از خود دور کرد.

وی با اشاره به اسارت اهل بیت پیامبر گفت: همان اسارتی که اهل بیت کشیده اند به صورت دیگری به چشم می خورد، امروز مکه و کعبه در اسارت است، کعبه ای که مکانی برای آزادی خواهی است در خفقان به سر می برد در بند آل سعود است.

امام جمعه ی خور با اشاره به نوکری اغلب کشور های عربی برای آمریکا افزود: اسلام اینگونه در اسارت است که هر چه آمریکا بگوید آن ها عمل می کنند، هیچ نام و نشانی از اهل بیت در آنجا وجود ندارد.

وی عاشورا را نشانه پیروزی خون بر شمشیر دانست و افزود: آزاد شدن اسلام از اسارت فقط با خون است و سید الشهدا برای آزاد شدن اسلام به شهادت رسید، پیروزی انقلاب اسلامی ما نیز با ریخته شدن خون شهدا محقق شد.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

Go to TOP