امام جمعه ی خور:

اسلام بهترین ها را برای بشر ارائه داده است

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد با اشاره به کامل بودن دین اسلام، بهره بری از آن در همه زمینه ها را باعث بهتر انجام شدن امور دانست.

به گزارش سفیرخور امام جمعه ی خور شب گدشته در جمع عزادارن حسینی در حسینیه اعظم شهر خور با اشاره به جامعیت دین اسلام در همه امور گفت: کسی افتخار اسلام و تشیع نصیبش شده است باید در مورد احکام آن آگاه باشیم و بدانیم که اسلام برای همه امور بهترین راهکار ها را ارائه داده است.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مهدی نژاد با اشاره به سنت و سیرت امام علی (ع) در مورد استفاده نکردن از جایگاه خود گفت: امیرالمومنین وقتی برای خرید پیراهن به بازار می رفت از کسی خرید می کرد که ایشان را نشناسد مبادا به خاطر جایگاه امام تبعیض قائل شوند.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان روایتی در مورد امام صادق (ع) با تاکید بر خوش برخوردی با خانواده گفت: برخورد مرد در خانه باید به گونه ای باشد که وقتی به منزل می رود اهل منزل از او استقبال کنند نه اینکه باعث ایجاد وحشت در دل اعضای خانواده شود.

وی افزود: ائمه اطهار در برخورد با غلامان خود به گونه ای رفتار می کردند که غلامان به واسطه علاقه کار را انجام دهند و از ترس تنبیه شدن نباشد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان خوروبیابانک خاطر نشان کرد: عده ای گمان می کنند با رفتار خشن و غصب ناک می توانند کار ها را انجام دهند، باید بدانند که در اشتباه اند، بار ها مشاهده شده که با رفتار خوب، شخص به اشتباه خود را اصلاح کرده است.

وی با بیان اینکه اسلام بهترین ها را برای بشر ارائه داده است افزود: اگر کسی فکر می کند به جز رفتار ائمه با دیگران می تواند باعث اصلاح کسی شود سخت در اشتباه است و تنها با شیوه و روش معصومین می توان به نتیجه مطلوب رسید.

انتهای پیام/

Go to TOP