رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خوروبیابانک خبر داد:

ثبت وقف ۵۰۰ میلیون ریالی در خوروبیابانک

مجتبی بابائی از ثبت وقفی به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون ریال در شهر خور خبر داد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوروبیابانک صبح امروز در گفتگو با خبرنگار سفیرخور گفت: عرصه و اعیان یک واحد تجاری واقع شده در تقاطع خیابان آیت الله کاشانی و میدان امام خمینی (ره) شهر خور می باشد که توسط خیّر نیک اندیش آقای غلامعلی کمال وقف شده است.

مجتبی بابایی افزود: این موقوفه با مساحت ۱۷ و نیم متر مربع و به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون ریال می باشد که عواید حاصل از آن صرف اطعام روز هشتم محرم در حسینیه روستای ابراهیم آباد و مابقی آن صرف امور عام المنفعه خواهد شد.

وی اشاره به اینکه وقف صدقه جاریه‌ای است که برکات و دستاوردهای آن به همه افراد جامعه می‌رسد، گفت: اسلام وقف را صدقه جاریه و صدقه موقوفه می‌خواند.

بابایی با بیان اینکه باید در راستای رفع مسائل و نیازهای نیازمندان گام‌های اساسی برداشته شود، تصریح کرد: شریعت اسلامی نیاز نیازمندان و افراد مختلف جامعه را از راه صدقه، وقف و کفارات می‌دهد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خوروبیابانک با تاکید بر این که باید حداقل قدم‌ها را برای معرفی وقف برداریم، تصریح کرد: اگر آمار و ارقامی در زمینه وقف ارائه می‌شود، به‌منظور معرفی واقف نیست بلکه باهدف تشویق مردم به سمت این سنت حسنه است.

انتهای پیام/

Go to TOP