مرگ انسان با بصیرت مانند شهادت است/ یادواره شهدا میراث امام علی (ع) است

حجت الاسلام ولمسلمین آل داود نقش بصیرت و آگاهی در تعیین سرنوشت انسان ها موثر دانست و مرگ انسان با بصیرت را همتراز با شهادت خواند.

به گزارش سفیرخور حجت الاسلام والمسلمین سید حسین آل داود در یادواره شهدای شهرخور و دو شهید گمنام این شهر  شب گذشته در مسجد جامع خور با اشاره به اهمیت آمادگی فکری، بصیرت و بینش، فضیلت شهادت را برای انسان های بصیر و آگاهی که با معرفت خدا و رسول خدا و ولی او در روی زمین در بستر بیماری جان می دهند دانست و افزود: نیت والای کسی که معرفت و بصیرت دارد مانند شمشیر جهادگر در راه خداست که به دل دشمن حمله می کند.

این محقق و پژوهشگر علوم دینی خاطرنشان کرد: انسان بصیر کسی است که هر وقتی از کسی تبعیت نمی کند و همیشه پیرو ولی فقیه است و با وزش نسیم های مخالف تغییر جهت نمی دهد.

وی با اشاره به فضیلت شهادت گفت: شهدا بهشتی شدند، ارزش انسان بهشتی بودن است و با ولایت بودن و ماندن بهشت را به ارمغان می آورد.

حجت الاسلام والمسلمین آل داود افزود: انس به مرگ از دیدگاه امیرالمومنین (ع) از انس نوزاد به سینه مادر بیشتر است و حضرت مرگ در میدان جنگ با ضربات بسیار زیاد را بهتر از مرگ در بستر عنوان کردند.

وی مرگ در راه تحصیل علم را همتراز با شهادت عنوان کرد افزود: امروز که عرصه نبرد سخت و فیزیکی وجود ندارد هر کس به فراخور شرایط خودش می تواند به فیض شهادت برسد.

این پژوهشگر علوم دینی برگزاری یادواره شهدا را میراث امام علی (ع) عنوان کرد و افزود: برگزاری یادواره شهدا و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا با تأسی از مولای متقیان در بزرگداشت یاد شهدای صفین است.

وی خاطر نشان کرد: شهدا دارای فضیلت های بسیاری هستند و خانواده های شهدا نسبت به دیگران برتری دارند، وظیفه ی ما زنده نگه داشتن یاد و ادامه دادن راه شهدا است.

شهرستان خوروبیابانک ۱۱۸ شهید تقدیم اسلام کرده است که سهم شهر خور ۴۱ لاله گلگون کفن است، این یادواره شهدا با تلاش پایگاه مقاومت بسیج حبیب ابن مظاهر مسجد جامع خور برگزار شد.

Go to TOP