مقاومت اسلامی هیمنه اسرائیل را شکسته است

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد تمام کسانی که در راه بقای اسلام می کوشند و مقاومت می کنند را عضو مقاومت اسلامی دانست حاصل آن را شکسته شدن هیمنه اسرائیل عنوان کرد.

به گزارش سفیرخور امام جمعه ی خور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر با اشاره به فرا رسیدن روز مقاومت اسلامی گفت: تمام جنگ های دنیا برای شکستن مقاومت اسلامی و نیرویی که در برابر استکبار و زورگویی های آن ها ایستاده است به وقوع می پیوندند.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مهدی نژاد افزود: دشمن از مقاومت اسلامی می ترسد و به خاطر همین است که جنگ های نیابتی را در جای جای دنیای اسلام به راه می اندازد.

وی افزود: همه کسانی که در راه آزادی می جنگند عضو مقاومت اسلامی هستند که هیمنه اسرائیل را شکسته است.

خطیب جمعه ی خور ضمن گرامیداشت میلاد امام رضا (ع) با بیان حدیث سلسله الذهب گفت: این حدیث بیانگر این است که بعد از امام علی(ع) اطاعت از همه ائمه مانند اطاعت از امام علی(ع) است و در زمان غیبت باید از ولی فقیه جامع الشرایط تبعیت کنیم.

وی بازگشت آزادگان به میهن اسلامی را تبریک گفت و توصیه کرد خاطرات آزادگان در زمان اسارت را بخوانیم تا بفهمیم آن ها برای حفظ نظام و اسلام و ولایت چگونه مقاومت کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد با اشاره فرا رسیدن سالروز کودتای ۲۸ مرداد گفت: هر سال و قرنی را نگاه کنیم ظلمی که آمریکا در حق مردم ایران روا داشته مشاهده می کنیم و این است که باید دشمن را بشناسیم و بر بصیرتمان بیافزاییم.

خطیب جمعه ی خور با اشاره به اهمیت ازدواج صحیح، همسر خور را باعث زندگی خوب و رستگاری همسرش دانست و افزود: در دفاع مقدس بسیاری از مادران بودند که ۲ یا ۳ یا تعداد بیشتری از فرزندان خود را در راه بقای اسلام اهدا کردند.

امام جمعه ی خور تصریح کرد: ازدواج ضامن حریت، آزادی و اختیار است و حفظ روح خدایی و دور نگه داشتن مقام خلافت از شهوات شیطانی، رشد ایمان و عمل صالح حاصل آن است.

وی خاطر نشان کرد: اگر فرزندان، یک نفر کفو خود را برای ازدواج انتخاب کردند پدر و مادر حق ندارند از خواسته ی او جلوگیری کنند یا خواسته ی خودشان را به آن ها تحمیل کنند.

امام جمعه ی خور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر یک روزه استاندار اصفهان به شهرستان از کلنگ زنی طرح گاز رسانی به شهرستان و یک مجتمع مسکونی خبر داد و افزود: مشکل احداث مجتمع رفاهی برای زائران امام رضا(ع) نیز با حضور استاندار رفع شد و ان شا الله به زودی احداث آن آغاز می شود.

انتهای پیام/

Go to TOP