۳۶۰ هزار تروریست خارجی در سوریه حضور دارند

۳۶۰ هزار تروریست خارجی از ۹۳ ملیت از ابتدای بحران سوریه با ارتش این کشور درگیر هستند. ترکیه بیشترین تعداد تروریست را در سوریه دارد که نیروهای ارتش و افسران اطلاعاتی ترکیه را شامل می شوند

به گزارش سفیرخور طبق پژوهشی که مرکز پژوهش های  «فرل» آلمان منتشر کرده است، از آغاز بحران سوریه حدود سه هزار و ۹۰۰ تروریست با ملیت اردنی برای پیوستن به گروه های تروریستی راهی کشور سوریه شده اند که طی پنج سال گذشته یکهزار و ۹۹۰ تن از آن ها در درگیری ها کشته و حدود ۲۶۵ تن مفقود شده اند.

در این پژوهش نیز آمده است: شمار عناصر تروریستی با ۹۳ ملیت، که  طی سال های ۲۰۱۱ تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی با ارتش کشور سوریه جنگیده اند به ۳۶۰ هزار تن می رسد که طی پنج سال گذشته حدود ۹۵ هزار تن از آنان  شامل، «زن و مرد، درگیری های مستقیم و غیر مستقیم، به عنوان پزشک میدانی و ازدواج نکاح » به هلاکت رسیده اند.

این درحالی است که تعداد تروریست ها با ملیت های آمریکایی و اروپایی ۲۱ هزار و ۵۰۰  نفر هستند که حدود هشت هزار و ۵۰۰ تن از آنان به کشورهای خود بازگشته اند.

بر اساس این گزارش، حضور وسیع جنگجو های خارجی در سوریه بعنوان بزرگترین تجمع جنگجو های خارجی در طول تاریخ بی سابقه است که از ۹۳ کشور دنیا شامل تمامی قاره ها و از تمام کشورهای عربی نیز حضور دارند.

همچنین در این گزارش آمده است، ترکیه بیشترین تعداد تروریست را در سوریه دارد که شامل نیروهای ارتش و افسران اطلاعاتی ترکیه می شود و حدود ۳۵۰ تن از افسران، سربازان و حتی خلبانان ترکیه در این درگیری ها کشته شده اند.

عربستان سعودی با حضور ۲۴ هزار و ۵۰۰  نیرو در سوریه و کشته شدن حدود پنج هزار و ۹۹۰  تن از آنان بعنوان بیشترین کشته های عناصر خارجی در سوریه محسوب می شود.

حضور ۱۸۰ زن تونسی در سوریه برای شرکت در ازدواج نکاح بعنوان رتبه اول حضور تروریست های زن در سوریه را به خود اختصاص داده که طی این سال ها حدود ۴۵ تن از آنان کشته شده اند.

بر اساس این گزارش، کشورهای خارجی حدود ۴۵ میلیارد دلار را صرف خرید تجهیزات نظامی ضد ارتش سوریه صرف کرده اند.

در بین گروهک ها، داعش بالاترین حقوق را به عناصر خود اختصاص می دهد و عناصر ارتش آزاد کمترین حقوق را دریافت می کنند.

حدود ۹۰ هزار تروریست در زمان حاضر در سایر مناطق سوریه با نیروهای سوری در حال جنگیدن هستند. بیشترین آن ها عضو گروهک های تروریستی داعش و جبهه النصره(جفش) محسوب می شوند.

این پژوهش از دهم آوریل ۲۰۱۱ تا ۳۱ ژانویه ۲۰۱۶ را شامل می شود.

انتهای پیام/صاحب نیوز

Go to TOP